banner461
banner195

Nevşehir, Sentetik Çim Futbol Sahasına Kavuşuyor

Nevşehir’de son birkaç yıldır ihtiyaç haline gelen sentetik futbol sahası için Ramazan bayramı sonrası ihaleye çıkılacağı belirtildi.

Nevşehir, Sentetik Çim Futbol Sahasına Kavuşuyor
28 Haziran 2016 Salı 15:15

banner143
banner134
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 2016 yılının önemli spor yatırımları arasında gördüğü sentetik sahanın Adnan Menderes Oto Terminali yanındaki bir alana yapılması kararlaştırıldı.

Hazine arazisi olan söz konusu sentetik saha için uygun görülen alanın tahsisi için de girişimlerin tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer’in sentetik sahanın bir an önce yapımına başlanarak kısa sürede tamamlanabilmesi için yaptığı çalışmalarda sona gelindi. Edindiğimiz bilgilere göre Nevşehir’de son birkaç yıldır ihtiyaç haline gelen sentetik futbol sahası için Ramazan bayramı sonrası ihaleye çıkılacağı belirtildi.

Normal bir futbol sahası büyüklüğünde olacak Sentetik saha özellikle çim sahaların çabuk yıpranıyor ve çok maliyetli olması gibi nedenlerle futbol takımlarının antrenman yoğunluğunu kaldırılabilecek düzeyde olması nedeniyle ilimiz Nevşehir futboluna olumlu katkı sağlayabileceği düşünülüyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.