banner461
banner195

Nevşehir Üniversitemiz Bayan Basketbol Takımı Yenildi

Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) 2. Lig Bayan Basketbol Takımımız, bu hafta kendi evinde karşılaştığı Orman Spor Bayan Basket Takımına 35-65 yenildi.

Nevşehir Üniversitemiz Bayan Basketbol Takımı Yenildi
27 Kasım 2012 Salı 13:36

banner143
banner134

 Pazar günü Nevşehir Damat İbrahimpaşa Spor Salonunda gerçekleştirilen karşılaşmaya; Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Metin Altınkaya, Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, üniversitemiz akademik ve idari personelinin yanı sıra her iki takımın seyircileri ve  sporseverleri katıldı.

 

Karşılaşma öncesi Nevşehir Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın ev sahibi olarak Orman Spor Kulübü Başkanına teşekkür plaketi verdi.  24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla sahaya ellerinde‘Solmayan bir çiçeksin öğretmenim’ yazılı pankartla çıkan Nevşehir Üniversitesi 2. Lig Bayan Basketbol Takımını seyirciler ayakta alkışladı.

 

Orman Spor Bayan Basketbol Takımını ve heyetini tebrik eden Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Üniversitesi 2. Lig Bayan Basketbol Takımı ve heyetine ise“Sizler elinizden geleni yaptınız. Bu takım yeni kurulmuş bir takım ve eksiklikleri bulunan bir takım. Elbette galibiyetin yanında yenilgi de olacaktır. Bu yüzden morallerimizi bozmayalım, bundan sonraki karşılaşmalarda daha iyi sonuçlar elde edebilmek için mücadele edelim” diye moral verdi.  

 

Maç sonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Orman Spor Bayan Basketbol Takımı oyuncularından Tuğçe Tan, galibiyetten dolayı mutlu olduklarını belirtirken Kulüp Antrenörü Mustafa Seçerlioğlu ise “Bugünkü maçtan galibiyetle ayrılmaktan dolayı mutluyuz ve Nevşehir Üniversitesi takımını da yürekten kutluyorum.  Anadolu’da ilk defa bir bayan takımın kurulması gerçekten çok sevindirici. Yeni kurulan bir takım oldukları için bir takım eksiklikler olabilir. Ama buraya ayrı bir hava getirdikleri, gelecekte de bu yatırımını geliştirerek devam edeceklerine inanıyorum"dedi.

 

Nevşehir Üniversitesi 2. Lig Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Maçı kaybetmenin üzüntü içerisindeyiz ama, ligin ilk haftasından beri süre gelen oyuncu eksikliğimiz devam ediyor. Bununla ilgili çalışmalarımız var. İnşallah ileride daha iyi bir takım olacağız. Bugün buraya bizleri desteklemeye gelen basketbol severlere ve Nevşehir halkına teşekkür ediyorum” derken oyuncu Tuğçe Tan ise, “Maçı kaybetmemize rağmen elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah bundan sonraki maçlarda daha iyi oynayacağız” açıklamasında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
basketkırkiki - 6 yıl önce
harran maçındaki hatalar bu maçta da yapıldı. tribünler de hareketlilik verecek bir coşku yine yoktu. üniversite kendi seyircisini oluşturacak ve aileleri tribüne çekecek hiç bir şey yapmıyor. soğuk tribünlerde çocuklara bari bere atkı vs. dağıtılıp , devre arası çocuklar arası ödülle atış yarışmaları vs. yapılıp maçlar cazip hale getirlmeli, yoksa diğer maçlarda tribünler iyice boşalacak, takım desteksiz kalınca iyice çökebilir.