banner461
banner195

Nevşehirde Amatör Futbol Kan Kaybediyor

Nevşehir’de futbolun kalbi niteliğindeki amatör liglere katılan takımların sayısı azılıyor.

Nevşehirde Amatör Futbol Kan Kaybediyor
17 Eylül 2014 Çarşamba 17:40

banner143
banner134

 Amatör Futbol Kan Kaybediyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de futbolun kalbi niteliğindeki amatör liglere katılan takımların sayısı azılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda 18-20 takımla düzenlenen liglerin 14 takıma kadar düşmesi Nevşehir’de amatör futbolun sadece sayısal açıdan bir gerçeği durumunda. Sağlık Spor ve Nevşehir Spor’un bu yıl ki birinci amatör küme futbol müsabakalarına katılmamaları amatör futbolun kay kaybetmesine neden olmaya devam etti.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından belirlenen lig fikstürüne göre 2 grupta 14 takımın mücadele edeceği 1. Amatör Lig maçları 11 Ekim 2014 tarihinde başlayacak. Lige A Grubunda Göre Spor, Suvermez Kale Spor, Kaymaklı Belediye Spor, Kapadokya Göreme Spor, Derinkuyu gücü Spor, Acıgöl Spor Ortahisar Belediye Göreme Spor takımları katılacaklar.

Lige B Grubunda Kapadokya Nevşehir Spor, Ürgüp Spor, İl Özel İdaresi Spor, Kozaklı Spor, Hisar Spor, Kapadokya Avanos Spor ve Hacıbektaş gücü Spor takımları katılıyor. 

1. Amatör Lig maçlarının ilk devresi 23 Aralık 2014 tarihinde sona erecek.  10 Ocak 2015 tarihinde başlayacak olan 1. Amatör lig maçları 22 Şubat 2014 pazar günü oynanacak olan maçlar ile tamamlanmış olacak.


Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından lig statüsü de yayınladı. Yayınlanan statüye göre ise her iki grupta mücadele edecek takımlardan sonuncu olan takımlar bir alt kümeye düşürülecek. 1. Amatör Lig müsabakaları sona erdiği tarihten sonra ise A ve B gruplarında ilk 4 sırayı alan 8 takım çapraz eşleşme sonunda eliminasyon usulü ile çeyrek final, yarı final ve final deplasmanlı çift maç oynayacak. 

Birinci amatör küme futbol liginde her geçen sezon biraz daha azalan takımların en büyük sorunlarının başında takımların ekonomik sorunları ve takımların sahada mücadele edebilecek sporcu bulmada karşılaştıkları sorunların önde geldiği belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
spor adamı - 4 yıl önce
tabii kan kaybeder.nevşehirde herkes birbiri ile uğraşıyor.spor adamları çoğu küsler birbirine.kimse destek vermiyor.malzeme sıkıntı.hoca tutmak zorunda takımlar idman yapacak sahaları vermiyorlar.amatörde para dönüyor.o eski amatör ruhla onamak isteyen yok. yok yok...çok sorunu var amatörün ama çözmek için kimse uğraşmıyor.yine iyi katılmış 14 takım hayret...onlarda yarın maçlara çıkmaz çoğu zaman...bunlar acı gerçekler...
Avatar
başkan - 4 yıl önce
kan kaybeder tabiii spora destek vermeyenler utansın...
Avatar
ali önemli - 4 yıl önce
kaybederler çünkü herkes cebini düşünüyo kimse yetenekli kişileri oynatmak istemiyo bir amatör futbolcu olarak takım bulamıyoruz oynayaa bilecek kendimizi geliştirecek
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
inşallah tüm kapanır milletin çocugunu top oynatacagız diye ne okudu ne iş sahibi oldu herkes para peşinde yazıkler olsun