banner177
banner195

Nevşehir'de Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması Düzenlendi

2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı Okul sporları faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Müsabakaları ve Kulüpler il birinciliği müsabakaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda yapıldı.

Nevşehir'de Kulüpler Arası Halk Oyunları Yarışması Düzenlendi

banner143
banner134
 2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı Okul sporları faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Müsabakaları ve Kulüpler il birinciliği müsabakaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda yapıldı.2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı Okul sporları faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Müsabakaları ve Kulüpler il birinciliği müsabakaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda yapıldı.
Müsabakaya Minikler kategorisinden 8 takım, yıldızlar kategorisinden 8 takım, gençler kategorisinden 4 takım ve kulüpler den de 3 takım olmak üzere toplam 23 takım katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzce düzenlenen müsabakalarda; minikler düzenlemesiz dalında; Mehmet Gülen ilkokulu birinci, Göreme ilkokulu ikinci, Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu üçüncü ve Çardak ilkokulu dördüncü, Yıldızlar Geleneksel dalında; Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Göreme Ortaokulu ikinci, Nisan Ortaokulu üçüncü ve Toki 125. Yıl ortaokulu dördüncü, Gençler Geleneksel dalında; Nevşehir Lisesi birinci, Nevşehir Kız Anadolu İmam hatip lisesi ikinci, Ürgüp Kılıçarslan Mes. Tek. And. Lis. üçüncü ve Nenehatun Mes. Tek. Lis. dördüncü olmuştur.

Kulüpler Gençler Geleneksel dalında Gençlik Spor Kulübü birinci, Kulüpler Gençler Stilize dalında ise Kapadokya Göreme Spor Kulübü birinci olmuştur.

Ayrıca Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu işitme engelliler özel sınıfının, işitme engelliler gösteri ekibi muhteşem bir gösteri sergiledi.


Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğü olarak müsabakalara katılan takımlarımızı tebrik ederiz.Müsabakaya Minikler kategorisinden 8 takım, yıldızlar kategorisinden 8 takım, gençler kategorisinden 4 takım ve kulüpler den de 3 takım olmak üzere toplam 23 takım katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzce düzenlenen müsabakalarda; minikler düzenlemesiz dalında; Mehmet Gülen ilkokulu birinci, Göreme ilkokulu ikinci, Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu üçüncü ve Çardak ilkokulu dördüncü, Yıldızlar Geleneksel dalında; Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Göreme Ortaokulu ikinci, Nisan Ortaokulu üçüncü ve Toki 125. Yıl ortaokulu dördüncü, Gençler Geleneksel dalında; Nevşehir Lisesi birinci, Nevşehir Kız Anadolu İmam hatip lisesi ikinci, Ürgüp Kılıçarslan Mes. Tek. And. Lis. üçüncü ve Nenehatun Mes. Tek. Lis. dördüncü olmuştur.

Kulüpler Gençler Geleneksel dalında Gençlik Spor Kulübü birinci, Kulüpler Gençler Stilize dalında ise Kapadokya Göreme Spor Kulübü birinci olmuştur.

Ayrıca Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu işitme engelliler özel sınıfının, işitme engelliler gösteri ekibi muhteşem bir gösteri sergiledi.


Fib Haber olarak müsabakalara katılan takımlarımızı tebrik ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.