banner461
banner195

Nevşehir'de Yeni Stad İçin 2015’te Somut Bir Adım Bekleniyor

Nevşehir Gazi Stadının TOKİ’ye devredilerek başka bir alana 15 bin kişilik yeni bir stadyum yapılacağı belirtiliyor. Ancak stadyum projesinin yeni yılın yatırım programına alınıp alınmayacağı konusunda henüz herhangi bir gelişme yok.

Nevşehir'de Yeni Stad İçin 2015’te Somut Bir Adım Bekleniyor
08 Ocak 2015 Perşembe 14:21

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gazi Stadının TOKİ’ye devredilerek başka bir alana 15 bin kişilik yeni bir stadyum yapılacağı belirtiliyor. Ancak stadyum projesinin yeni yılın yatırım programına alınıp alınmayacağı konusunda henüz herhangi bir gelişme yok.

Nevşehir’e yıllardır sportif hem de çeşitli sosyal ve kültürel içerikli etkinliklerde hizmet veren Nevşehir Gazi Stadı yakın zamanda yeni yerine taşınacak. Yeni stat yapımı konusundaki proje çalışmalarının son aşamaya geldiği öğrenildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün üzerinde hassasiyetle durduğu çalışmanın önümüzdeki günlerde Nevşehir kamuoyuna da açıklanması bekleniyor. Edinilen bilgiye göre yeni terminal yakınına inşa edilecek olan 10 bin kişilik yeni stat projesi için TOKİ devreye girmiş durumda. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte 5 bin kişi kapasiteli gazi stadının yerine söz konusu yeni alanda stat inşasına başlanacak yeni stat tamamlandıktan ve devir işlemleri yapıldıktan sonra gazi stadı yıkılacak. Yıkılacak olan gazi stadının yerine ise TOKİ tarafından konut mu, yoksa sosyal içerikli bir projenin mi yapılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yorum - 4 yıl önce
seçim zamanı gelince gündeme gelir sonra kimsenin umrunda olmaz işin doğrusu bu
Avatar
başkan - 4 yıl önce
belediye yapınca çim yerine parke döşer artık
Avatar
Başkan - 2 yıl önce
Nevşehir'in yollarını yap başkan mahalle araları berbat ana yollarda berbat