banner461

Nevşehirli Arı, Bakan Yardımcısı Yerlikaya İle Kırıkkale'de...

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nevşehirli değerli hemşehrimiz Rasim Arı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'nın katılımlarında, "Şampiyonların İzinde Projesi" kapsamında Kırıkkale'de genç sporcularla bir araya geldi.

banner503
Nevşehirli Arı, Bakan Yardımcısı Yerlikaya İle Kırıkkale'de...
29 Ağustos 2018 Çarşamba 23:54

banner143
banner134

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nevşehirli değerli hemşehrimiz Rasim Arı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'nın katılımlarında, Bakanlık tarafından hayata geçirilen "Şampiyonların İzinde Projesi" kapsamında komşu ilimiz Kırıkkale'de genç sporcularla bir araya geldi.

Kırıkkale merkez 17 Ağustos Spor Salonu'nda düzenlenen ve TRT spor spikeri Ersin Düzen'in moderatörlüğünde düzenlenen söyleşide, Bakan Yardımcısı eski milli sporcumuz Hamza Yerlikaya genç sporculara deneyimlerini aktardı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nevşehirli değerli hemşehrimiz Rasim Arı'nın da yer aldığı programa, Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu Erol Bakır ile çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Projeye ilişkin açıklamada bulunan Nevşehirli gururumuz değerli hemşehrimiz Rasim Arı, "Gençlik ve spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen 'Şampiyonların İzinde' projesiyle farklı branşlarda spor hayatını sürdürmekte olan sporcular, alanlarında ulusal veya uluslararası başarılar elde etmiş üst düzey sporcularla bir araya getiriliyor. 'Şampiyonların İzinde' projesi ile Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ya da takım sporlarında önemli başarılar elde etmiş sporcular, geleceğin spor yıldızı adayları ile bir araya gelerek bilgi birikimlerini genç sporcularla paylaşıyorlar. Proje ile geleceğin yıldız adaylarına ve antrenörlere dopingden arındırılmış sporun ve centilmenlik ilkelerine bağlı temiz sporun önemi, önleyici ve koruyucu çalışmalar kapsamında bağımlılık nedir, bağımlılığın hayatımıza ve sağlığımıza olumsuz etkileri nelerdir konularında genç sporculara farkındalık eğitimleri veriliyor" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.