banner461
banner195

Nevşehirli Özel Sporcularımızdan Tarihi Başarı

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından 26-28 Nisan 2013 tarihlerinde Konya’ da düzenlenen İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Şampiyonasına ilimiz Nevşehir'den ilk defa katılan sporcularımız 2 altın ve 4 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Nevşehirli Özel Sporcularımızdan Tarihi Başarı
30 Nisan 2013 Salı 15:56

banner143
banner134

 48 ilde yaklaşık 400 sporcunun katıldığı turnuva masa tenisi, yüzme ve atletizm branşlarında gerçekleştirildi.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün “Sporda Engelleri Kaldıralım”  projesi kapsamında atletizme yeteneği olan sporcular Atletizm Antrenörümüz İsa DEMİR tarafından müsabakalara hazırlandı. Müsabakalara katılan 4 sporcumuz toplamda 6 madalya kazandı.

Ersular Zihinsel Engelliler İş ve Eğitim Okul Müdürü Erhan AKIN, sporcular ve sporcuların aileleriyle birlikte İl Müdürümüz Mustafa ÜNLÜER’ i makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

İl Müdürümüz Mustafa ÜNLÜER, “ Sporda Engelleri Kaldırıyoruz projesi meyvelerini vermeye başladı. Antrenörlerimizin tarafından haftanın belirli günlerinde yapılan antrenmanlarla müsabakalara hazırlanan sporcular İlk defa katıldığımız Özel Sporcular Bölge Şampiyonasında2 altın 4 gümüş madalya kazanarak ilimiz adına büyük bir başarı elde ettiler. Tüm sporcu, veli, antrenör ve desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Erhan AKIN’a teşekkür ediyorum.” dedi

Dereceye Giren Sporcularımız:

Abdullah Furkan; YILMAZ gülle atmada ve 100 metrede birinci, 4x100 metrede takım halinde ikinci

Süleyman ERİŞEK; 100 metrede ikinci, 4x100 metrede takım halinde ikinci

Mustafa ŞAVER; gülle atmada ikinci, 4x100 metrede takım halinde ikinci

Tahsin DİRLİKLİ; 4x100 metrede takım halinde ikinci oldular.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kırmızı beyaz - 5 yıl önce
zaten ancak çoluk çocuğun başarısına kaldı koca şehir sanki aksarayspor gibi şehrin takımı 3 lige çıktı koskoca müdürün sevindiği başarıya bak