banner461

Spora Başlama Yaşı 5’e Kadar Düştü

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, ilimiz genelinde spora başlama yaşının giderek düştüğünü söyledi.

banner503
 Spora Başlama Yaşı 5’e Kadar Düştü
26 Haziran 2014 Perşembe 17:52

banner143
banner134

 Spora Başlama Yaşı 5’e Kadar Düştü

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, ilimiz genelinde spora başlama yaşının giderek düştüğünü söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Jimnastik faaliyetlerine hız verilmesi ve bu amaçla bir Antrenörün de görevlendirilmesiyle birlikte ilimizde spora başlama yaşının 5’e kadar düştüğünü belirten İl Müdürü Ünlüer, görevlendirilen antrenörün ana okulların da eğitim verdiğini ifade etti.

Jimnastik ve Atletizm gibi sporun ana dallarında spora başlama yaşının giderek düşmesine karşın diğer spor dallarında spora başlama yaşının spor dallarına göre 9’a kadar düşürüldüğünü söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, yarı olimpik yüzme havuzunun faaliyete geçmesiyle birlikte yüzme branşında da küçük yaştaki çocukların spora yönlendirileceğini, bu spor dalıyla birlikte ilimiz genelinde spora başlama yaşının daha da düşebileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.