banner461
banner195

TEGV’de Yaz Etkinlikleri 15 Haziran’da Başlıyor!

Bu yaz tüm çocuklar TEGV’de buluşarak gezecek, oynayacak ve okuyacak. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan “Yaz Etkinlikleri” 15 Haziran tarihinde başlıyor.

TEGV’de Yaz Etkinlikleri 15 Haziran’da Başlıyor!
09 Haziran 2015 Salı 17:44

banner143
banner134
 Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği Yaz Etkinlikleri; çocukların yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunuyor. Yedi hafta sürecek olan TEGV Yaz Etkinlikleri, 15 Haziran – 24 Temmuz tarihleri arasında TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 10 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi ve 5 İl Temsilciliğinde ilköğretim çağındaki tüm çocuklara açık olacak.

 

TEGV Nevşehir Hanıfe –Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Yaz Etkinlikleri kapsamında, ilk ve orta okul çağındaki çocuklar için gönüllü ağabey ve ablaların eşliğinde; “Yaz Kulübü” eğitim programı, kulüp etkinlikleri,  geziler,ebru sanatı,seramik,satranç seçmeli projeler ve serbest etkinlikler uygulanıyor.

 

TEGV Yaz Etkinlikleri'nde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor.

 

“Yaz Kulübü” eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler.

 

Bu yaz tatilini dolu dolu geçirmek ve yeni arkadaşlarla tanışmak isteyen tüm çocuklar 15 Haziran - 24 Temmuz arası TEGV’in etkinlik noktalarına davetlidir.

 

Bilgi için: Nevşehir Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Borsa Kavşağı 4/1 Nevşehir

 Tel: 0384 5019736


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.