banner461
banner195

Tüm Dualarımız Anıl Erkin Zeray İçin

Nevşehirli Milli Taekwondocumuz Anıl Erkin Zeray, Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek için Güney Kore’nin Muju kentine gitti.

Tüm Dualarımız Anıl Erkin Zeray İçin
22 Ağustos 2015 Cumartesi 20:23

banner143
banner134
Nevşehirli Milli Taekwondocumuz Anıl Erkin Zeray, Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek için Güney Kore’nin Muju kentine gitti. 

Altınyıldız Koleji öğrencisi Milli Taekwondocumuz Anıl Erkin Zeray 53 kg'da 24 Ağustos 2015 Pazartesi günü Dünya Şampiyonasında yarışacak.

FİB Haber Merkezi olarak Kore'den kendisiyle görüştüğümüz Milli Sporcumuz 
Anıl Erkin Zeray , İlk kez Milli formayla mücadele edecek olmanın büyük heyecanı ve onurunu yaşıyorum. Burada tüm hocalarımız sağolsunlar bizlerle çok yakında ilgileniyorlar.Tek gayem Türk bayrağını göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı söyletmek dedi.
Milli Sporcumuz 
Anıl Erkin Zeray, Tüm halkımızın dualarını bekliyorum dedi.

Bizde www.fibhaber.com ailesi olarak Milli sporcumuz Anıl Erkin Zeray'a Dünya Şampiyonasında başarılar diliyoruz.

Yıldızlar Dünya Şampiyonası Heyecanı
Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından organize edilen Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası, Güney Kore’nin Muju kentinde 23-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


2. Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda 20 Türk sporcu madalya için mücadele edecek.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) tarafından organize edilen Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası, Güney Kore’nin Muju kentinde 23-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye, 4 gün sürecek olan şampiyonada 10’u bayan ve 10’u erkek olmak üzere 20 sporcu ile mücadele edecek.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, ikinci kez düzenlenecek şampiyonaya katılacak sporcuların olimpiyatlara gitme yolunda önemli tecrübe kazanacaklarını söyledi. Başkan Şahin, “Böyle bir şampiyonanın düzenlenmesi WTF’nın altyapıya verdiği önemin bir göstergesidir. Genç sporcularımız, burada büyük tecrübe kazanacaklar. Bu yaşlarda elde edilecek kazanımlar ileride daha büyük başarıların önünü açacak” diye konuştu.  Şahin, şampiyona hedefiyle ilgili olarak, “Her şey madalya değil, aynı zamanda eğitimli, ülkesini iyi temsil eden ve ülkesi için her türlü fedakarlığı yapabilecek çocuklara sahip olmamız lazım. Güçlü bir ekibiz. Gücümüzü sahaya yansıttığımız zaman takım halinde derece yapabiliriz. Hedefimiz ferdi ve takım olarak başarıya ulaşmak” dedi. 

Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'na ülkemizi temsil edecek milli takım sporcuları şöyle:

“Erkekler:  Samet Çelik (33 kilo), Fevzi Arda Duru (37 kilo), Enes Şentürk (41 kilo), Mustafa Emre Teke (45 kilo), Ahmet Küskü (49 kilo), Anıl Erkin Zeray (53 kilo), Taner Baş (57 kilo), Tolga Çalışkan (61 kilo), Melih Yılmaz (65 kilo), Emre Kutalmış Ateşli (+65 kilo)

Bayanlar: Zeynep Taşkın (29 kilo), Kübra Kepenek (33 kilo), Melek Polat (37 kilo), Derya Eşme (41 kilo), Gözde Şahinbaz (44 kilo), Ahsen Şengün (47 kilo), Emine Nur Palaz (51 kilo), Şefahat Buğan (55 kilo), Huri Korkut (59 kilo), Dilara Arslan (+59 kilo)”
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.