banner461
banner195

Türk Futbolu Yozgat'ta Ağır Yara Aldı

Bal ligi 6.Grupta oynanan Sezonun ilk karşılaşmasında Yozgatspor- Nevşehirspor maçı öncesinde ve maç anında futbola hiç yakışmayan görüntüler yaşandı.

Türk Futbolu Yozgat'ta Ağır Yara Aldı
25 Eylül 2016 Pazar 16:02

banner143
banner134
İki komşu kardeş şehrin takımlarının Anadolu derbisinde Yozgat Bozok stadyumunda karşılaştığı maçta Yozgatspor taraftarları sınıfta kaldı. 

Bozok stadyumunda Yozgatsporlu taraftarların maç öncesi ve maç devam ederken Nevşehirspor taraftarlarına taşlı pet şişeli saldırısında bir taraftarımız atılan taşlar nedeniyle kafasından, diğer 3 taraftarımızda çeşitli yerlerinden yaralandı.

Maçı izlemek için Yozgat'a gelen Nevşehirsporlu taraftarlar adeta taş yağmuruna tutuldu. 

Yozgatspor Trübünleründen küfürler çirkin tezahuratlar sahaya atılan yabancı maddeler taşlar pet şişeler maça damga vuruken, Bakalım Türiye Futbol Federasyonundan Yozgatspor'a nasıl bir ceza gelecek hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca Anadolu'nun kadim iki kentinin dostça mücadele edip iyi oynayanın kazanmasını arzuladığımız bu önemli maça gölge düşürenlerin Yozgat Emniyeti ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir daha yaşanmayacak şekilde cezalandırarak önlem almalarını bekliyoruz. Futbol dışı yaşanan bu çirkin olaylar ne Yozgat'a ne Yozgat seyircisine hiç yakışmadı. 

Açıkcası Maçın sonucunda Yozgatspor kazandı ama Türk Futbolu Yozgat'ta Ağır Yara Aldı. Daha sezonun ilk karşılaşmasında yaşanan bu çirkin olaylara birileri dur demesse bu lig zor biter. Centilmence sadece takımına destek veren Nevşehirspor'un büyük taraftarlarınıda tebrik ediyoruz.


Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf baş - 2 yıl önce
Eksik yazılmış.nevşehirsporlu taraftarları direkt olarak yozgat taraftarlarının girdiği kapıya bırakan taşlattıran arabaları kıran daha sonra kale arkasına tel örgüler içine hapsedip tuvalete bile yollamayanlar arkadan içeri koca taşlar atılırken tedbir almayanlar .sorumlular kim acaba.
Avatar
Fatih bakici - 2 yıl önce
Neden yalan Haverford yapip yozgati karaliyorsunuz gecen sezon gezonda gullerle karşıladık neden yazmadiniz ayrica taraftari social medya 've statyumda tahrik eden nevsehir taraftarini neden yazmiyosun kimse dogru durana bisey yapmaz