banner461
banner195

Uçhisar Belediyesi Emitt Fuarı'nda

EMİTT Fuarı’nda stant açan Uçhisar Belediyesi, doğal güzelliklerini ziyaretçilere tanıttı.

Uçhisar Belediyesi Emitt Fuarı'nda
29 Ocak 2016 Cuma 09:28

banner143
banner134
 EMİTT Fuarı’nda stant açan Uçhisar Belediyesi, doğal güzelliklerini ziyaretçilere tanıttı. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, terör olaylarının turizmi etkilediğini belirterek, "Dünya ölçeğinde değerlendirdiğimiz zaman, bütün dünyanın aynı süreçleri yaşadığını görmekteyiz. Adeta bir terör korkusuyla yaşanan bir dünya noktası haline geldi. Buradan da en büyük etkilenen turizm sektörüdür" dedi.

Uçhisar Belediyesi, 28-31 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 20’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMİTT) katıldı.

Uçhisar’ın tarihi değerlerinin, doğal güzelliklerinin, barındırdığı turizm potansiyelini ön plana çıkaran birçok değer, fuar ziyaretçilerine tanıtıldı. Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan’ın ziyaret ettiği stant vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Başkan Karaaslan, stantlara gelen vatandaşlara Uçhisar hakkında bilgiler verirken, vatandaşları Uçhisar’a davet etti.

İstanbul’da düzenlenen EMİTT Fuarı’nın turizm şirketleri açısından önemli olduğunu söyleyen Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, “2015 ve 2016 yılındaki süreçleri değerlendirdiğimiz zaman İstanbul EMİTT Fuarı’nın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Fuarların zaten temel unsurlarından bir tanesi de turizmcilerin alt yapı hizmetlerini hazırlayabilmektir. 2016 yılındaki rezervleri ve yapacakları programları birlikte değerlendiren ve burada karşılıklı kontak kurma imkanı bulunması zaten fuarların en temel amaçlarından bir tanesidir. Burada da her yıl olduğu gibi bunlar gerçekleştirilmektedir” dedi.

"TERÖR OLAYLARINDAN EN ÇOK ETKİLENEN TURİZM SEKTÖRÜDÜR"
Terör olaylarının artış göstermesinin turizmi çok büyük ölçekte etkilediğini dile getiren Başkan Karaaslan, “Özellikle 2016 yılı turizm sezonuna girerken ülkemizin ve dünyanın içerisinde bulunduğu konjonktürü değerlendirdiğimizde turizm sektörünün yara aldığı herkes tarafından kabul edilmektedir. Bu sadece bizim ülkemizin yalnız başına yaşadığı bir kompozisyon değildir. Dünya ölçeğinde değerlendirdiğimiz zaman, bütün dünyanın aynı süreçleri yaşadığını görmekteyiz. Adeta bir terör korkusuyla yaşanan bir dünya noktası haline geldi. Buradan da en büyük etkilenen turizm sektörüdür. İşte bu fuarların amaçlarından bir tanesi de bu korkuyu, bu yılgınlığı yıkıp, turizm sektörünü daha canlı tutabilmenin hedefiyle burada bulunuyoruz” diye konuştu.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.