banner461
banner195

Ürgüp İlçesine Bağlı Sarıhıdır Köyüne Selektör Makinesi Alındı

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından Nevşehir'in Ürgüp ilçesi Sarıhıdır köyüne selektör makinesi kurulumu gerçekleştirildi.

Ürgüp İlçesine Bağlı Sarıhıdır Köyüne Selektör Makinesi Alındı
29 Ağustos 2016 Pazartesi 18:10

banner143
banner134
Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, çiftçilerin kaliteli ve yüksek verim elde etmeleri için sertifikalı buğday tohumu kullanmaları gerektiğini belirterek, “Bakanlığımız bu konuda özel hassasiyet göstermekte ve sertifikalı tohumluk kullanımı desteği vermektedir. Ancak buna rağmen sertifikalı tohumluk kullanmayan veya kullanamayan çiftçilerimizin en azından sertifikalı tohumluktan elde edilmiş olan mahsullerinden temiz, ilaçlanmış tohumluk ürün kalitesi ve rekolte yönünden önem taşımaktadır. Hasat esnasında mahsul içine karışan yabancı maddeleri mahsulden ayırmak ve ilaçlamak gerekir. Böylelikle mahsulümüze tohumluk vasfı kazandırmış oluruz. Ayrıca hasat edilen yabancı otların tohumları selektör makinesiyle temizlenerek sonrasında ilaçlanmalı ki tohumluğumuz ekime hazır hale getirilmiş olsun. Ayrıca alınan selektör makinesinin çiftçilere daha faydalı olması ve ürünleri bol, kazançları bereketli olmasını dilerim” dedi.

Ak Parti Nevşehir Milletvekilimiz Av. Murat Göktürk Sellektör makinasının çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda Ürgüp ilçesi Sarıhıdır köyünde ihtiyaç hissedilen sellektör makinası kurulumu tamamlanmış olup 2 gün içerisinde hizmet etmeye başlayacaktır. Nevşehir İl Özel İdaresi vasıtasıyla Köydes projesi kapsamında ihalalesi yapılarak çiftçilerimizin hizmetine kavuşturulan makina Avanos ve Ürgüp ilçelerimizde Sarıhıdıra yakın çiftçilerimize de hizmet verecektir dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.