banner461
banner195

Yozgat'ta Nevşehir'e Özel Hazırlık ...

Kızılordu Taraftar Gurubu Yozgatspor 1959 FK-Nevşehir Gençlikspor karşılaşması için 3 boyutlu bir kareografi çalışması ile Yozgatlı sporseverler için görsel bir şov yapacak.

Yozgat'ta Nevşehir'e Özel Hazırlık ...
29 Ocak 2016 Cuma 20:29

banner143
banner134
 Kızılordu Taraftar Gurubu Pazar günü Bozok Şehir Stadyumu'nda oynanacak olan Yozgatspor 1959 FK-Nevşehir Gençlikspor karşılaşması için Süper Lig ekiplerinden sadece birkaç taraftar grubunun yapabildiği 3 boyutlu bir kareografi çalışması ile Yozgatlı sporseverler için görsel bir şov yapacak.
Kareografi çalışmaları hakkında bilgi veren tribün liderleri Kerim Ekici ve Hasan Caygın, Yozgatspor'un kendileri için vazgeçilmez bir sevda olduğunu dile getirdi. Caygın, Kırmızı Siyahlı forma ve Yozgatspor armasının her şeyin en güzeline layık olduğunu düşündüklerini ve memleketlerinin takımlarının büyük takımlardan hiçbir eksiğinin olmadığının altını çizerek Pazar günü stadyumda lidere yakışan bir karşılama yapacaklarını belirtti. Kareografinin yapım çalışmaları için süper lig ekiplerinin taraftar gruplarından bilgi ve destek aldıklarını söyleyen Caygın: "Bu kareografi çalışmasını yapabilmek için yaklaşık 20-25 kişilik bir grup belirledik. Sergilenecek olan gösteride kullanılacak görsel şovun hazırlanması için büyük bir mekan gerekiyordu. Yozgat'ta bu çalışma için uygun bir mekan bulamadığımız için asbaşkanımız Ahmet Akgün'ün destekleri ile Saray Beldesinde çalışmalarımızı gerçekleştirebileceğimiz bir yer bulduk. Kareografi için gerekli olan malzemenin büyük kısmını büyük illerden temin ettik. Hazırlık sürecimiz yaklaşık 45 gündür gece gündüz, kar kış, soğuk demeden devam ediyor. Artık çalışmalarında son safhasına gelmiş durumdayız. Bu zorlu süreçte işinden gücünden, ailesinden ve daha birçok şeyden fedakarlık yaparak emek veren arkadaşlarıma ben şimdiden sizin aracılığınız ile teşekkür ediyorum. Hafta sonunda oynayacağımız bu önemli karşılaşmada bütün Yozgat halkını hem takımımıza destek vermeleri için hem de bu görsel şova ortak olmaları için stadyuma davet ediyorum" dedi.

Yozgat Yenigün

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.