banner461
banner195

Facebook Mobil Uygulamalarına Haber Kaynağı Ekliyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook mobil uygulamalarını kullananlar için artık çevrim dışı olsalar bile tek paylaşım kaçırmayacak.

Facebook Mobil Uygulamalarına Haber Kaynağı Ekliyor
12 Aralık 2015 Cumartesi 11:06

banner143
banner134
Sosyal paylaşım sitesi Facebook mobil uygulamalarını kullananlar, artık çevrim dışı olsalar bile tek paylaşım kaçırmayacak.

Mobil uygulamalarının Haber Kaynağında değişikliğe gideceğini açıklayan Facebook, böylelikle kullanıcıların bağlantının zayıf olduğu durumlarda bile paylaşımları görmesinin sağlanacağı bildirildi. Kullanıcılar diledikleri takdirde paylaşımlara yorum da yazabilecek. Yapılan yorumlar tekrar çevrim içi olunduğunda otomatik olarak Facebook’ta paylaşılacak. Şirketten yapılan açıklamada, yapılan değişikliklerin hem yetersiz internet bağlantısından muzdarip olanları hem de metro, tünel veya kalabalık bir yerde bağlantı problemi çeken kullanıcıları rahatlatacağı belirtildi.

Facebook mobil uygulamalarında kullanıcının indirdiği ancak görüntülemediği paylaşımların kaydını tutacak. Kullanıcılar çevrim dışı olduğu anda uygulama söz konusu paylaşımları Facebook’un uygunluk algoritmasına göre ekrana getirecek. Kullanıcılar tekrar çevrim içi olduğunda ise Haber Kaynağı otomatik olarak Facebook’un sunucusundan yeni hikayeler alacak ve bu hikayeler normalde olmaları gerektiği gibi gösterilecek.

Facebook mobil uygulamaları çoktandır başlatılmalarının ardından okunmamış paylaşımları hesaba katıp bunları Haber Kaynağı yenilendiğinde veya aşağıya doğru inildiğinde kullanıcının karşısına çıkarıyor. Şirket, kullanıcılar gün içinde iyi bir internet bağlantısına sahipken hikayeleri otomatik olarak alabilmesini sağlayacak bir özelliği de test ediyor.

Facebook kullanıcıları çevrim dışıyken hikayeleri beğenip paylaşabiliyordu. Artık bu formülün içine yorumlar da eklenecek. Tekrar bağlandıkları zaman yorumları otomatik olarak yüklenecek. Yapılan açıklamada, bu özelliğin de, Haber Kaynağı değişiklikleri gibi, kademeli olarak test edildiği dile getirildi.

Facebook’un söz konusu özelliklerle gelişmekte olan pazarlardaki varlığını biraz daha artırmayı hedefliyor. Bu değişiklikleri, Internet.org girişimiyle bağlantılı biçimde değerlendirmek de yanlış olmayacaktır.

Kaynak:teknoblog.com

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.