banner461
banner195

9 Günlük Kurban Bayramı Kapadokya Turizmcinin Can Suyu Olacak

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa DURMAZ, yaklaşan 9 Günlük Kurban Bayramı Tatilinin Kapadokya Turizmcilerine Cansuyu Oldu.

9 Günlük Kurban Bayramı Kapadokya Turizmcinin Can Suyu Olacak
02 Eylül 2016 Cuma 17:15

banner143
banner134
Yaz tatili dolayısıyla İstanbul başta olmak üzere, gurbetçi misafirler, ayrıca yöremizde yapılan Hacı Bektaş Veli ekinlikleri gibi bölgemize gelen yurtiçi tatilcilere %30 /40 Lara varan doluluklara ancak ulaşmıştır.

          Kurban bayramı tatilinin 9 gün olması turizmcilere ilaç gibi geldi. Turizmde yaşanan kriz ortamında iç turizmin biraz olsun canlanması için bu yıl tatilcilerimiz yurtiçi tatil yörelerini tercih etmelerini az da olsa sektöre can suyu olacağını düşünüyoruz.

9 günlük tatilin Göreme’deki butik otellerin münferit gelen rezervasyonlarla yoğunlaştığı, doluluk oranının ise bayramda %70 lere varacağı tahmin ediyoruz.
Ancak Bayram sonrası da turizmcileri zor günlerin de beklediği aşikârdır. Turizm sektöründe çalışan binlerce personellerin işsiz kalacağı, zor günler kapıda olup,bir an evvel ülkemizin normalleşmesi  Fetö terörü ve diğer terör örgütlerinin temizlenip atılması ile önümüzdeki yıllarda  Türk  turizminin çabuk toparlanacağına inanıyorum.

Mustafa DURMAZ
Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi    
Yön.Krl.Başkanı

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.