banner461
banner195

Atlı Oryantiring yarışması için Göreme'de start verildi

Nevşehir'in önemli turizm merkezlerinden Göreme de, Dünya da ilk kez Atlı Oryantiring yarışması için hazırlıkları başladı.

Atlı Oryantiring yarışması için Göreme'de start verildi
15 Şubat 2015 Pazar 00:23

banner143
banner134

Kapadokya’da, dünyada ilk kez yapılacak olan “Atlı Oryantiring” yarışı düzenlenecek. Türkiye Oryantiring Federasyonu ile Nevşehir İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, KADOST ve Göreme Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Oryantiring antrenmanları başladı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Nevşehir İl Temsilcisi Osman Çölgeçen, yaptığı açıklamada, Oryantiring yarışlarının dört ana disiplin olan koşarak, kayakla, bisikletle ve tekerlekli sandalye ile yapıldığını belirterek, atlı Oryantiringin dünyada ilk kez yapılacağını ve bununda Kapadokya’da gerçekleşeceğini söyledi.

Dünyada ilk kez Kapadokya'da yapılacak ...


Konu hakkında FİB Haber.Com a açıklamada bulunan Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil de; Görememiz de ilk defa Altlı Oryantiring yarışması hazırlıkları başladı.27 Mart da Göreme'de Star vereceğiz....Türkiye Oryantiring Federasyonu 2015 Faaliyetleri kapsamında DÜNYADA İLK DEFA, ATLI ORYANTİRİNG, Göreme Belediyesi evsahipliğinde Mart 2015'te sizlerle... Oryantiring ve Binicilik severleri bekleriz dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
has maccanlı - 3 yıl önce
ya bırak artık şu işleri başkan. göremeye ne faydası var. millet daha adını bile bilmiyor söyleyemiyor. bu işlerle uğraşacağına dünyanın tanıdığı göreme açık hava müzesi ve çevresine bir şeyler yap. buraya geleb oryatigin bilmez müzeyi bilir.
Avatar
göremeli - 3 yıl önce
One dandiring bişey laa...