banner461
banner195

Avanos İlçesinde Pansiyonculuk Geliştirilmeli

Nevşehir’in Avanos ilçesinde esnafın turizmden daha fazla yararlanabilmesi için Pansiyonculuğun geliştirilmesi isteniyor.

Avanos İlçesinde Pansiyonculuk Geliştirilmeli
14 Kasım 2015 Cumartesi 14:31

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Avanos ilçesinde esnafın turizmden daha fazla yararlanabilmesi için Pansiyonculuğun geliştirilmesi isteniyor.

Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, ilçe esnafının turizmden beklenen düzeyde yararlanamadığını, Pansiyonculuğun ilçede geliştirilmesi ile esnafın bölgeye gelen yerli ve yabancı turistten daha fazla yararlanabileceğini söyledi.

İlçe esnaflarının grup turizminden ciddi oranda bir fayda elde edemediğine dikkat çeken Avanos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Çelik, “İlçemizin turizm konusunda en büyük sıkıntısı fasan turistin ilçeye az gelişi. Kendi girişimleri ile bölgeye gelen turistlerin ilçemizdeki esnaflarımıza daha yararlı olacağını düşünüyorum. Zira kendi başına bölgeyi gezmeye gelen turist esnafa daha yarar sağlıyor. Bunun içinde ilçemizde pansiyonculuğun geliştirilmesi gerekiyor. Pansiyonculuk gelişirse konaklama artacak, yerli ve yabancı turist konaklama için daha az ücret ödeyebilecek, fiyatlar cazip olacak. Üstüne üstlük turist ilçe esnaflarından daha fazla alışveriş yaparak ilçe ekonomisine katkı sağlayacak. Hal böyle olunca ilçemizdeki küçük esnaf bu durumdan olumlu ölçüde yararlanacak” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.