banner461
banner195

Avanos Paşabağı'na Yoğun Turist İlgisi

Türkiye'nin peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, butik otelleri, yer altı şehirleri ve balon turizmi ile ünlü bölgesi Kapadokya'nın cennet köşelerinden Paşabağı ve Zelve yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Avanos Paşabağı'na Yoğun Turist İlgisi
28 Nisan 2014 Pazartesi 11:37

banner143
banner134

Türkiye'nin peribacaları, kayadan oyma kiliseleri, butik otelleri, yer altı şehirleri ve balon turizmi ile ünlü bölgesi Kapadokya'nın cennet köşelerinden Paşabağı ve Zelve yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Turizm sezonun başlaması ile oluşan yoğunluktan esnaf oldukça memnun. Özellikle hafta sonları ziyaretçi saysında dikkat çeken artışların yaşandığı peri bacalarının en ilginçlerinin toplandığı Paşabağı'nda yabancı turist gruplarının yanında çoğunluğunu öğrenci gruplarının oluşturduğu yerli turistler de ilgi gösteriyor. Yerli turistler hediyelik eşya alış verişlerinde daha çok ucuz olması nedeniyle peribacası modellerini tercih ederken yabancı turistler ise halkalı hitit modelleri ve seramikten yapılmış diğer yöreye özgü çanak çömlek çeşitlerini almayı tercih ediyor.

 
 Paşabağı'nda çanak ve seramikten yapılmış hediyelik ve antika eşyalar almanın yanında kafeteryalarda dinlenmek, ilginç bir deneyim yaşamak için de deveye binmek mümkün oluyor.

Kapadokya yöresinin en güzel peri bacalarının bulunduğu Paşabağı gezmek için hazırlanmış patika yolları, araçlar için geniş otopark alanları ile de rahat bir zaman geçirmeyi sağlıyor.

Avanos Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.