banner461
banner195

Avanos’ta Doğanın Kış Sanatı

Nevşehir'in Avanos ilçesinde birkaç günden beri etkili olan ve mevsim normallerinin 10 derece altında seyreden hava sıcaklığı kartpostallık görüntüleri de ortaya çıkardı.

Avanos’ta Doğanın Kış Sanatı
09 Ocak 2015 Cuma 18:52

banner143
banner134
Avanos’ta birkaç günden beri etkili olan ve mevsim normallerinin 10 derece altında seyreden hava sıcaklığı kartpostallık görüntüleri de ortaya çıkardı.

İlçemizde iki gün önce etkili olan kar yağışının ardından geceleri -20’lere yaklaşan soğuk hava Avanos’u dantel gibi işleyerek, beyaz ve sanatsal bir örtüyle kapladı.

Avanos, her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor ama bunların içinden en kısa ve nadide olanı buzun doğa üzerinde gösterdiği sanatsal fırça etkisi. Sabahın erken saatlerinde bu güzelliğe şahit olunabiliyor. Öğle vakti yaklaşırken sessizce eriyip kayboluyor. Belediyemizin yapımını kış öncesi tamamladığı halk piknik alanındaki su dolabımız buzdan bir heykele dönerken ağır ağır dönmeye devam ediyor. Her türlü zorluğa ve engele karşı mücadele edin der gibi. Adeta insanın doğa karşısındaki aczini ve aynı zamanda azmini buzdan bir tuvalle resmediyor.

Avanos’un kristal bir tuvale döndüğü, kartpostallık görüntüleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.