banner461
banner195

Bacamız tütsün

Dünyada eşi benzeri olmayan Peribacaları'nın katledilmesine vatandaşlar sessiz kalmadı. Kapadokyalılar sokağa döküldü, sosyal medyada tepkiler çığ gibi arttı

Bacamız tütsün
08 Aralık 2012 Cumartesi 17:44

banner143
Kapadokya da İsyan
İlgili Galeriye Git
banner134

 UNESCO'nun dünya mirası listesinde yer alan Peribacaları'nın yağması tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Yılda 3 milyonu aşkın turistin ziyaret ettiği Kapadokya'daki Peribacaları'nı katlederek yeraltı şehirlerin üzerine betonarme otellerin yapılması, vatandaşları adeta çileden çıkardı. TAKVİM'in gündeme getirdiği Kapadokya katliamı üzerine harekete geçen vatandaşlar gerek sosyal medyada, gerekse yörede isyan bayrağını açtı. Sanal alemde ve dünyaca ünlü imza sitelerinde gruplar oluştu, Kapadokyalılar sokağa çıktı. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından da onaylanan yağmanın durdurulmasını değil, bir an evvel yıkılmasını isteyen yerli halka turistler de destek verdi. Sanal alemde ve gazetemizi arayan vatandaşlar tepkilerini şöyle dile getirdi:

 

DURDURULMASIN YIKILSIN

İçimiz kanıyor, lanet olsun o insanlara... Durdulmasın, yıkılsın. Başka Kapadokya yok. Kendi ipimizi kendimiz çekiyoruz. Ama dönüşü mümkün olmayacak bu turizm katlinin. Kapadokya bunlara bırakılmamalı. Kim sahip çıkacaksa çıkmalı. Peribacası'na ev, otel yapmayı biz bilmiyor muyduk? Ama baca kapanırsa, nasıl tütecek? Kültürel mirasımızı katledenler, size hakkımı helal etmiyorum!

Takvim Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.