banner461
banner195

Bakan Avcı Nevşehir Hacıbektaş’tan Birlik Mesajı Verdi

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Bugün yaşadığımız sıkıntılarla Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı dönemdeki sıkıntılar birbirine çok benziyor.”

Bakan Avcı Nevşehir Hacıbektaş’tan Birlik Mesajı Verdi
17 Ağustos 2016 Çarşamba 15:07

banner143
banner134
Bakan Avcı: “O dönemde ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ diyerek bu topraklar bize vatan kılınmış. Biz de iri olarak, diri olarak, bir olarak devletimize bayrağımıza sahip çıktık.”
 
Bakan Avcı: “Bundan sonra da eğitim ve kültür hayatımızda hünkârın öğretilerini gençlerimize olanca berraklığıyla aktarmak için çaba göstermemiz gerek.”
 
Hacı Bektaş Veli’nin, Anadolu ve Rumeli’yi Türkleştirdiğini ve Türk kültürünün gelişmesinde de önemli rol oynadığını belirten Bakan Avcı, günümüzdeki sıkıntılarla Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı dönemdeki sıkıntıların benzerlik gösterdiğini söyledi. 
   
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla düzenlenen 53’üncü Ulusal, 27’nci Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nde yaptığı konuşmada milletin iri olarak, diri olarak, bir olarak devletine, bayrağına sahip çıktığını dile getirdi.     

Hünkârın Öğretilerini Gençlerimize Aktarmalıyız
 
“Halkımız 15 Temmuz gecesi el ele vererek darbe girişimini bertaraf etti. Bugün yaşadığımız sıkıntılarla Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin yaşadığı dönemindeki sıkıntılar birbirine çok benziyor.
 
O dönemde ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım’ diyerek bu topraklar bize vatan kılınmış. Biz de iri olarak, diri olarak, bir olarak devletimize, bayrağımıza sahip çıktık.
 
Bundan sonra da eğitim ve kültür hayatımızda hünkârın öğretilerini gençlerimize olanca berraklığıyla aktarmak için çaba göstermemiz gerek.”
 
Hepimiz Mesajları Alıyoruz
 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, konuşmasının ardından kürsüden ayrılırken tören alanındakilerin “Türkiye laiktir, laik kalacak” sloganı atması üzerine yeniden kürsüye gelerek, mesajların alındığını kaydetti.
 
Bakan Avcı konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Kılıçdaroğlu ile birlikte salona girerken ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganları atılmıştı. Kılıçdaroğlu’na ‘Üzerime alınmıyorum, size söylüyorlar’ dedim.
 
‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ sloganları başlayınca da Kılıçdaroğlu’na dönüp, ‘Bu kez bana söylüyorlar’ dedim.
 
O da, ‘Yok. Alınganlık yapmayın, hepimize söylüyorlar’ dedi. Hepimiz mesajları alıyoruz, sağolun.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.