banner461

Bakan Kurum’dan, Kapadokya Açıklaması

Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Bolu’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kapadokya’da peribacalarının yapıların yıkılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

banner15
25 Şubat 2019 Pazartesi 11:09

banner143
banner134

Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere Bolu’da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bolu Valiliğini ziyaretinin ardından Kapadokya’da peribacalarının yapıların yıkılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kapadokya’da tespit edilen 15 kaçak yapının 11’inin yıkımı gerçekleşti.  Kurum: “Tarihimizi ve kültürümüzü kimsenin yok etmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kurum; “Tarihi Ve Kültürü Kimsenin Bozmasına Müsaade Etmeyeceğiz”

Bakan Kurum, bölgenin tarihi ve doğal sit alanı olduğunu belirterek şunları söyledi;

"Tespit ettiğimiz, belediyelerimize gönderdiğimiz yazılar çerçevesinde bize gelen tespitleri değerlendirerek, hemen yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu noktada Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde Kapadokya bölgesinde kaçak yapılara ilişkin şu an, ilk aşamada 15 binanın, yapının tespitini yaptık ve 11 binanın Valiliğimiz kanalıyla, eliyle yıkımını gerçekleştirdik. Sürece devam ediyoruz."

Tarihi ve kültürü kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Kurum, "Kaçak yapıyla alakalı, riskli yapıyla alakalı bu kararlı duruşumuzu önümüzdeki süreçte de yürüteceğiz." diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.