banner461
banner195

Başkan Balcı'dan Yeraltı Şehri Giriş Talebi

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı Yeraltı Şehrine girişler için yeni bir düzenleme yapılması gerekir, dedi.

Başkan Balcı'dan Yeraltı Şehri Giriş Talebi
18 Eylül 2013 Çarşamba 12:46

banner143
banner134

 Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı Yeraltı Şehrine girişler için yeni bir düzenleme yapılması gerekir, dedi.
Başkan Balcı Yeraltı Şehrini gezmeye gelen kontenjan misafirlerin girişlerine düzenleme yapılarak kolaylık gösterilmesi istedi.

Başkan Balcı yaptığı açıklamada, “Yeraltı Şehrine gelen misafirler için başkanlığımıza günlük 10 kişilik kontenjan hakkı tanıdıkları için işletmeci TURSAB Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Yeraltı Şehrine konulan turnike ve kamara güzel olmuştur. Kaymakam ve belediye başkanının misafirlerini gezdirmek için kaymakam ve belediye başkanının bizzat o kamaraya gözükmesi gerekiyor. Belediye başkanı olarak işlerimizin yoğunluğu olması nedeiyle her gelen misafirler için kamaraya gözükmek için zamanımız yetişmiyor.

   

Örneğin ilçemiz eski Kaymakamlarından Karaman Kâzımkarabekir Kaymakamı Mehmet Uslu ve bu ilçeye sınır Konya Güneysınır Kaymakamı İbrahim Bayır ilçemize gelmişlerdir. Bir hasta ziyareti için Kayseri’de idim. Misafirimiz kaymakamları beklemek zorunda bıraktık. Ben ilçeye gelince Yeraltı Şehrini gezdirdik. Ayrıca Derinkuyu insanlarına da yardımcı oluyorum. Ancak il dışında olduğumuzda ilçeye gelen misafirlerimizi gezdiremiyoruz. TURSAB yetkililerinden bu konu ile ilgili olarak misafirlerin mağdur edilmemeleri için yeni bir düzenleme bekliyoruz” dedi.
 

Osman Aytekin

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ah beleşciler - 5 yıl önce
parasını verseniz ölürmüsünüz. dünya maaş alıyorsunuz, vatandaşa para memura para ama üst yönetici ve mirafirlerine beleşşşşşşşşş
Avatar
eskili - 5 yıl önce
geçen bizde gittik kapıdan geri döndük.niyemi girişler çok paraydı çepteki paraya baktık girecegimiz yere baktık hadi gidelim dedik bu ne yav adam allahtan korkar yerliye bari ucuz olsun.siz gezin başkanlar kontenjanlar protokol parasız girer çıkar tabi. çoçuk deseki baba derinkuyu yer altını şehrini çok merak ediyorum dese adamda 4-5 kişilik ailesiyle gitse valla giriş ücretini ödeyemeden geri dönerler.bide haber yapmışsınız sanki babanız parasıyla kazıldı oralar..