banner461

Bekleyiş Sürüyor

Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’in en çok ziyaretçi çeken merkezlerinden biri olan Uçhisar Cevizli mevkiindeki çirkin görünümün bir an önce ortadan kaldırılması bekleniyor.

banner503
Bekleyiş Sürüyor
20 Ağustos 2015 Perşembe 13:19

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’in en çok ziyaretçi çeken merkezlerinden biri olan Uçhisar Cevizli mevkiindeki çirkin görünümün bir an önce ortadan kaldırılması bekleniyor.

Tarihi kalesi ve kayadan oyma butik otelleri ile bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri konumundaki Uçhisar’a çirkin bir görünüm veren Cevizli mevkiindeki barakaların ortadan kaldırılması bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin de en büyük beklentisi durumunda.

Yıllardır gündeme gelmesine karşın bir türlü gerçekleştirilemeyen projenin eski Belediye Başkanı Osman Süslü’nün de yeniden göreve seçilmesi durumunda yeni dönemdeki en önemli hedeflerinden biri olarak ortaya çıktığı gözlemlenmişti.

Bölgedeki SİT sorununa takıldığı gözlenen Cevizli mevkiindeki derme çatma barakaların kaldırılarak bölgenin dokusuna uygun yeni alışveriş alanlarının inşasını bölge insanı da sabırsızlıkla bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.