banner461
banner195

Bez bebek satan kadınlar yeni sezona hazırlanıyor

Kapadokya bölgesinin simgelerinden olan Soğanlı bebekleri satan kadınlar yeni turizm sezonu hazırlıklarını sürdürüyor. Bu bez bebekleri genellikle kadınlar satıyor....

Bez bebek satan kadınlar yeni sezona hazırlanıyor
17 Şubat 2015 Salı 00:13

banner143
banner134
Kapadokya bölgesinin simgelerinden olan Soğanlı bebekleri satan kadınlar yeni turizm sezonu hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu bez bebekleri genellikle kadınlar satıyor. Kapadokya bölgesinde hemen hemen her turistik mekanın çıkış kapısında bu bebekleri satan bir kadını görebilirsiniz. Derinkuyu‘da bebeklerden satan Kadriye teyze sitemiz kapadokya50.com’a yaptığı açıklamada; “Buralarda turistler Haziran ayından Eylül ayına kadar geliyor. Günlük 30 ila 100 arasında gelirimiz oluyor. Ancak bazı günler hiç satış yapamadan evimize döndüğümüzde oluyor. 2015 turizm sezonu hazırlıklarına başladım. Evde boş oturacağıma bu bebeklerden yapıyorum. Hem aile bütçeme katkı sağlıyorum, hem de zamanımı boş geçirmemiş oluyorum.” Dedi.

Soğanlı bebeği denilen bu bebekler, özellikle yerli turistler tarafından tercih ediliyor. Kola kapağı, dondurma çubukları ve dimilik denilen kumaşlarla yapılan bez bebekler Kapadokya bölgesinin simgesi haline gelmiş. Fiyatları ise 10 liradan büyüklüğü ve yapım zorluğuna göre 100 lira arasında değişiyor. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.