banner461
banner195

Bilinçli Turist İşini Şansa Bırakmıyor

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Kapadokya’da, internet üzerinden rezervasyon dönemi sürüyor. Peribacaları, yeraltı şehirleri ve kaya kiliseleri ile ünlü bölgede internet yoluyla araştırma yaparak konaklayacağı mekanı seçen yabancı turist sayısının her geçen gün arttığı bildirildi.

Bilinçli Turist İşini Şansa Bırakmıyor
24 Kasım 2015 Salı 14:03

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Kapadokya’da, internet üzerinden rezervasyon dönemi sürüyor. Peribacaları, yeraltı şehirleri ve kaya kiliseleri ile ünlü bölgede internet yoluyla araştırma yaparak konaklayacağı mekanı seçen yabancı turist sayısının her geçen gün arttığı bildirildi.

Kapadokya’da özellikle son yıllarda sayıları hızla artan kayadan oyma mağara tipi ev, pansiyon ve butik oteller, otantik dokularıyla yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Çok yıldızlı modern oteller yerine mağara tipi otellerde konaklamayı tercih eden turistler, tüf kayalar içine oyularak yapılmış bu mekanlarda, geceliğine en az 100 dolar ödeyerek kalabiliyorlar.

İnternet üzerinden rezervasyon yaptırarak bölgeye gelen yabancı sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken turizmciler “Bu yolla gelen turistler, genellikle lüks otel yerine, yöreye özgü kayadan oyma mağara şeklindeki ev ve pansiyonlarla butik otellerde kalmayı tercih ediyorlar” diyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.