banner461
banner195

Bu Yıl Olur Mu?

Lale Devri Sadrazamı Damat İbrahimpaşa döneminde yaptırılan Külliyenin bakanlık tarafından restore edilecek olması İl merkezinin turizmden gelir elde edebilmesi için yapılan en önemli adımlar biri olacak.

Bu Yıl Olur Mu?
10 Ocak 2014 Cuma 09:50

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Lale Devri Sadrazamı Damat İbrahimpaşa döneminde yaptırılan Külliyenin bakanlık tarafından restore edilecek olması İl merkezinin turizmden gelir elde edebilmesi için yapılan en önemli adımlar biri olacak.

 Damat İbrahimpaşa külliyesinin şu an için Nevşehir il merkezinin en önemli turistik değeri olduğunu söyleyen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kültür ve Turizm Bakanlığının külliyeyi restore edeceğini ifade etmişti.  
 Restorasyon çalışmasıyla birlikte Damat İbrahimpaşa’nın Nevşehir’e armağanı olan bu değerin daha uzun yıllar korunmasına da yol açılacağını belirten Ünver, külliyenin hemen altında bulunan alanın çeşme dışında herhangi bir tarihi değerinin bulunmadığının saptandığını, bu alana güller dikilerek Nevşehir’in rengarenk bir alana kavuşturulacağını da sözlerine eklemişti.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Bu Yıl Olur Mu?

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.