banner461

Çat Vadisi Turizm İçin Teşvik Bekliyor

Kapadokya bölgesinin önemli gezi merkezlerinden biri olmasına karşın, geçmiş yıllarda etkin bir tanıtımın yapılamayışı nedeniyle bölge turizminde istediği noktaya gelemeyen Çat beldesi, köklü tarihi değerlerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki peribacaları ile de görenleri şaşkına çeviriyor.

banner503
Çat Vadisi Turizm İçin Teşvik Bekliyor
31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:00

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin önemli gezi merkezlerinden biri olmasına karşın, geçmiş yıllarda etkin bir tanıtımın yapılamayışı nedeniyle bölge turizminde istediği noktaya gelemeyen Çat beldesi, köklü tarihi değerlerinin yanı sıra eşsiz güzellikteki peribacaları ile de görenleri şaşkına çeviriyor. Beldedeki Çat ve Fırın Asma Vadilerinde bulunan kayalara oyulu güvercinlikleri ile bu alanda etkin bir misyon üstlenen Çat beldesi, bölgenin çeşitlendirilmiş turizm aktiviteleri için önemli potansiyel oluşturuyor.

Çat Belediye Başkanı Kamil Duru yaptığı açıklamada, Kapadokya'nın gizemli güzelliklerini barındıran Çat beldesinin, maddi sıkıntılar nedeniyle tanıtımda sıkıntılar yaşandığını, iç ve dış turizmde gereken ilgiyi göremediğini bildirdi. Kaya kiliseleri ve şapelleri ile değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan Çat beldesinde bulunan, 11.5 kilometre uzunluğa sahip Çat ve Fırın Asma Vadilerinin ziyaretçilere oldukça farklı güzellikler sergilediğini belirten Duru, adeta bir ressamın elinden çıkmış tabloyu andıran bu vadilerin etkili bir tanıtım ile bölgeye olan ilgiyi artıracağına inandığını ifade etti. Duru, "Kapadokya bölgesinde oldukça değişik bir gezi alanı olarak da değerlendirilebilecek Çat beldesinde bu güne kadar maddi imkanlara bağlı olarak tanıtım yapılamadı. Belediye imkanlarının oldukça yetersiz oluşu nedeniyle bizler bu yönde etkili adımları atamadık. Eşsiz doğal güzelliklerimiz, vadilerimiz ile manzara turizmi meraklılarının aradığı tüm değerlere sahip olunmasının yanı sıra, ilk çağın güvercinlerinin toplu yaşam alanlarından birine de sahip olan beldemiz yerli ve yabancı turistler için ideal bir gezi merkezi konumunda. Bu konuda ilgililerden destek bekliyoruz" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.