banner461

Çinlilerin gözü Kapadokya'da! Direkt uçuş için hazırlık başladı...

Çinlilerin ülkemizde en çok ziyaret ettikleri Kapadokya bölgesine direk uçuş için hava yollarında hazırlık var.

Çinlilerin gözü Kapadokya'da! Direkt uçuş için hazırlık başladı...
03 Ekim 2019 Perşembe 18:43

banner143
banner134

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden Kapadokya, her geçen gün daha fazla Çinli turist çekiyor. Çin'den Kapadokya'ya Direkt uçuş konulması her iki tarafın da isteği. Havayolları şimdiden hazırlıklarını yapmaya başlamış durumda.

Çin tarafı da Türk tarafı da bölgeden en çok turist çeken Kapadokya’ya direk uçuş istiyor. Birçok yetkili direk uçuş konulması konusunda hemfikir. Yılda 3 milyona yakın turist çeken Kapadokya’ya Çinli ilgisi oldukça fazla. Avrupalı veya Rus turistler gibi deniz, kum ve güneş tatili yerine Kapadokya gibi doğal güzellikleri görmek isteyen Çinli turistler için hedefler de yüksek. Bu yıl için 500 bin hedefi konan Çinli turist sayısında uzun vadeli hedef 4 milyon.

Türkiye’nin 27’nci büyük havalimanı olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nın da kapasite artırması yeni hatlar için gerekli. Şu anda iki iç hat uçuşu bulunan havalimanına direkt olarak yurtdışı bağlantısı yok. Onur Air şu anda direkt hat koymak istediğini açıklayan tek firma. Ancak Türk Hava Yolları ile Çinli havayolu şirketlerinin de ortak işbirlikleri oldukça fazla. Hat talebi anında bu havayolu şirketleri de büyük kapasiteleri ile direkt uçuş koyabilir. 

Kaynak: AIRPORT HABER


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.