banner461
banner195

Çirkin Görünüm Ne Zaman Ortadan Kaldırılacak ?

Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’in en çok ziyaretçi çeken merkezlerinden biri olan Uçhisar Cevizli mevkiindeki çirkin görünümün bir an önce ortadan kaldırılması bekleniyor.

Çirkin Görünüm Ne Zaman Ortadan Kaldırılacak ?
10 Şubat 2014 Pazartesi 09:21

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’in en çok ziyaretçi çeken merkezlerinden biri olan Uçhisar Cevizli mevkiindeki çirkin görünümün bir an önce ortadan kaldırılması bekleniyor.

Tarihi kalesi ve kayadan oyma butik otelleri ile bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri konumundaki Uçhisar’a çirkin bir görünüm veren Cevizli mevkiindeki barakaların ortadan kaldırılması bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin de en büyük beklentisi durumunda.

Yıllardır gündeme gelmesine karşın bir türlü gerçekleştirilemeyen projenin Belediye Başkanı Osman Süslü’nün de yeniden göreve seçilmesi durumunda yeni dönemdeki en önemli hedeflerinden biri olarak ortaya çıktığı göze çarparken, bölgedeki SİT sorununa takıldığı gözlenen Cevizli mevkiindeki derme çatma barakaların kaldırılarak bölgenin dokusuna uygun yeni alışveriş alanlarının inşasını bölge insanı da sabırsızlıkla bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
EL İNSAF - 4 yıl önce
cevizli mevkinin çirkin görüntüsü deniliyor. ancak, belediyenin yaptırıp, kiraya verdiği bir hali saha varki... sormayin... hali sahada spor dişinda herşey var. allah aşkina gidip, bir bakin, etraf bira kutu ve şişeleri, her yer bakimsiz ve harabe olmuş. yazik... saha çevresindeki herkes rahatsız. yerleşim yerinin tam ortasina böyle bir yatirim olurmu. el insaf. çubuk tarafında yapilan sözde... bağ evleri yürekleri yakan bir görüntü. bilmem çubuk tarafinin geçmini bilirmisiniz... yaziklar...
Avatar
seçmen - 4 yıl önce
sayın başkan 2009 seçimlerinde sanırım yanılmıyorsam bu cevizli derebağ projesi seçim beyannamenizde var idi.sonra valilik bünyesinde devam ettiğiniz gündeme geldi yıl 2014 oldu hala yapılamadı.şim bu ikinci başkan olmayamı ertelendi sana oy verdiğime bin pişmanım yazıklar olusun
Avatar
ürgüplü - 4 yıl önce
görüntüyü falan bozduğu yok milletin ekmeği ile oynmak çok kolay sanıyolar