banner461
banner195

Çocuklara Kapadokya Gezisi Jesti

Aksaray’da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından "Mutlu Yarınlar" SODES Projesi kapsamında Kapadokya Gezisi düzenledi.

Çocuklara Kapadokya Gezisi Jesti
21 Nisan 2014 Pazartesi 11:56

banner143
banner134

 

Aksaray’da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından "Mutlu Yarınlar" SODES Projesi kapsamında dezavantajlı ailelerin çocukları ve suç işlemeye meyilli çocuklarında bulunduğu 25 kişilik gruba Kapadokya gezisi düzenledi.

Bir günlük gezide Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini görme ve gezme fırsatı bulan çocuklar gönüllerince eğlenirken bol bol fotoğraf çektirip yöresel yemekleri de yerinde tatma fırsatını buldular.

Gezi hakkında bili veren Aksaray Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Korkmaz Peker, Aksaray’da “dezavantajlı grup” olarak değerlendirilen suça karışmış ya da suç işlemeye yatkın çocukları tespit ederek bunların topluma kazandırılmasının hedeflendiğini bildirdi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonunda, bünyesinde danışman, psikolog gibi uzmanların yer aldığı, kamu kurum ve kuruluşlarının destek verdiği ekibin, tespit edilen çocuklarla yakından ilgilendiğini belirten Peker, bu çocuklarımızın sportif aktivitelere yönlendirildiğini, tiyatroya, gezilere götürüldüğünü kaydetti.

Sadece yargılama yapan, ceza veren bir kurum olmadıklarını dile getiren Peker , “Proje ile toplumuzda yer alan, ailelerimizin ve toplumumuzun dışladığı dezavantajlı çocuklarımızı kazanmayı amaçladık. Önce spor ardından eğitimler, kültürel geziler ile çocuklarımızı destekledik. Her çocuğumuz aldıkları kıvılcımla toplumda farkındalıklarını gördüler. Görmezden gelinen çocuklarımızı biz gördük, kalbimizi onlara açtık. Amacımız onların olumsuz davranışlarını değiştirmek ve topluma kazandırmak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet YILMAZ - 4 yıl önce
bizim kentimiz neden bu noktada zayıf? bizim çocuklarımızda çanakkale ye götürülse, erciyese, ıhlara ya götürülse.hep birlikte elimizi taşın altına koyalım.biz ne yapabiliriz.neden sodes projeleri üretemiyoruz?