banner461
banner195

Derinkuyulu küçük rehberden büyük performans

Kapadokya'nın önemli turizm merkezlerinden Derinkuyu'yu tanıtmak küçük rehberlere düştü.

08 Aralık 2018 Cumartesi 17:26

banner143
banner134

Binlerce Yıllık Tarihi Geçmişe Sahip Derinkuyu'nun Çocukları, İlçeye Gelen Turistlere Rehberlik Yapıyor.  Derinkuyu ilçesine gelen yerli ve yabancı turistlere tarihi kiliseleri ve yeraltı kentlerini anlatarak harçlıklarını çıkaran çocuklar, ayrıca yöresel Kapadokya bez bebekleri satışı yaparak eğitimlerine katkıda bulunuyorlar.

Derinkuyu tarihini büyüklerinden ve aldıkları kitaplardan öğrendiklerini ifade eden çocuklar, "Derinkuyu ile ilgili tarih kitaplarını alıp okuduk. Derinkuyu tarihini gelen yerli ve yabancılara anlatıyoruz. Hem çok hoşumuza gidiyor. Derinkuyu ilçemizi çok seviyoruz. Bu güzellikleri dışarıdan gelen yabancılara anlatmak çok hoşumuza gidiyor." diye konuştu.

Kapadokya'nın önemli turizm merkezlerinden Derinkuyu Yeralti Şehri, Üzümlü Kilise, Aziz Theodoros Trion Kilisesi gibi önemli tarihi ve doğal değerleri üzerinde barındırıyor. Bugüne kadar yeterli derece tanıtımının yapılmaması sebebiyle Derinkuyu'nun tarihi güzelliklerini tanıtmakta küçük rehberlere düşmüş.

Küçük rehberler eşliğinde Derinkuyu ilçesini gezen yerli ve yabancı turistler ise ilçeye ayak basar basmaz yanlarına gelen küçük rehberlerin de ayrı bir güzellik olduğunu söylüyorlar.

İşte isimsiz kahraman Derinkuyulu bu yavrumuz hem harçlığını çıkarmak hemde ilçedeki tarihi yerleri tanıtmak için adeta bir tarih kitabı gibi öğrendiklerini bakın nasıl seri bir şekilde anlatıyor... Derinkuyu Üzümlü Kilise'yi Birde bu Küçük Rehberden Dinleyin...

Aşağıdaki linki tıklayarakta videoyu izleyebilirsiniz...

Nevşehirli Küçük Rehber Kapadokya'yı Anlatıyor!

Derinkuyu: Nevşehir Merkez İlçeye 36 km mesafededir. Merkez'in güneyinde kalır. Derinkuyu Yeraltı Şehri, Cumhuriyet Camii, Aziz Theodoros Trion Kilisesi ve Hakkı Atamulu Kültür Parkı görülme değer belli başlı yerlerdendir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.