banner461
banner195

Devrent Tepesi Trafiğe Kapatılacak

Nevşehir İl Özel idaresinin bir süredir sürdürdüğü çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Devrent Tepesinin trafiğe kapatılacağı belirtildi.

Devrent Tepesi Trafiğe Kapatılacak
25 Haziran 2013 Salı 19:04

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresinin bir süredir sürdürdüğü çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Devrent Tepesinin trafiğe kapatılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Avanos – Ürgüp arası yeni yol çalışmasının tamamlanmasının ardından Devrent Tepesi adı verilen yol güzergahının trafiğe kapatılacağını açıkladı.

Söz konusu yolun birinci derece de SİT bölgesi içerisinde yer aldığını ve bu yol güzergahında hiçbir şekilde yol çalışması yapamadıklarını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, “Avanos ilçemiz sınırları içerisindeki Devrent yolunda yol yama çalışması yapabiliyoruz. Zira bu yol birinci derece SİT alanı içerisinde. Bu nedenle Avanos – Ürgüp arası yeni yol çalışmamızı tamamlanmasının ardından Devrent Tepesi adını verdiğimiz yolu trafiğe kapatacağız. Turistik bir yöre olması itibariyle bu yol güzergahına araçların sokulmaması gerekiyor. Yeni yol çalışmamamızın ardından Devrent Tepesine artık araç alınmayacak” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
işte turizm - 5 yıl önce
sizin kapatacagız deginiz yol tarihi ipekyolunun anadolu baglantısı boyle tarihi olan bir yol kapanırmı allah aşkına
Avatar
Meçhul birisi - 5 yıl önce
Buradaki esnaf ne yapacak herkesin çocukları var bir sürü borçları var amacınız işsizler ordusuna birilerini daha mı katmak? En azından bölgeye gelen misafir araçlara açık tutulabilir bölgede kapanması gereken burdan daha önemli birinci derecenin de üstünde yerler var kutlarım sizi.
Avatar
burası turkıye - 5 yıl önce
inşallah aklı selim biri cıkarda bu yanlışa dur derkapatma olayı devrent vadisini bıtırır
Avatar
Hasan - 5 yıl önce
Bu devrent yolu kapatılınca devlete yada millete bir faydası olacağına inanmıyoruz ama aksi taktirde yol trafiğe kapatıldığında 5 km. Yolu bu turist nasıl yürüyecek devrente 10 dakika turistin zamanı belki oluyo belki olmuyo bu süreçle turist yol kapatıldığında devrent vadisini göremeden turunu bitirecek ordaki esnaflar madur olacak
Avatar
Koca çınar - 5 yıl önce
Tek kelimeyle yazıklar olsun.Devrentin bitmesi ya da bitmemesi kimin umrun da ki?!