banner461
banner195

Doğuş Holding, Argos in Cappadocia’ya ortak oluyor

Doğuş Holding turizm yatırımlarına bir yenisini ekledi. İş adamı Gökşin Ilıcalı’nın başında bulunduğu Argos Turizm şirketini Doğuş Otel Yatırımları satın alıyor. Argos bünyesinde Kapadokya’da bulunan 53 odalı Argos Kapadokya bölgenin en gözde butik otellerinden biri konumunda.

Doğuş Holding, Argos in Cappadocia’ya ortak oluyor
11 Nisan 2014 Cuma 10:06

banner143
banner134

 Doğuş Otel Yatırımları ve Turizm A.Ş., Argos Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş.'yi satın almak için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Rekabet Kurumu’nda onayın çıkması ile Argos Turizm, Doğuş Otel’in bünyesine girmiş olacak.

30 MİLYON EURODAN AŞAĞI SATMAM DEMİŞTİ

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu Gökşin Ilıcalı Argos İletişim’i kurarak iş yaşamına atıldı. 17 yıl kadar önce Kapadokya’ya tatile giden Ilıcalı, bir ev satın almaya karar verdi. Satın aldığı evi butik otele dönüştüren Ilıcalı, ev alımlarına sürdürdü. 13 yıl restore edilen Argos in Cappadocia 4 yıl önce hizmete açıldı. Gökşin Ilıcalı, geçtimiz yıl Hürriyet Dünyası yazarı Vahap Munyar'a verdiği röportajda, "Otele bir müşteri çıksa 30 milyon Euro’dan aşağı satmam' demişti.

'ORTAKLIK YAPACAĞIZ' 

Argos Turizm Yatırım ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökşin Ilıcalı, ortaklık için çeşitli teklifler aldıklarını, Doğuş ile belli bir noktaya geldiklerini ifade etti. Ilıcalı, şirketin tamamını satmayacaklarını, ortaklık yapılacağını ifade etti. Ilıcalı, Argos in Cappadocia’yı önemli bir noktaya getirdiklerini, devam eden 3-4 otel yatırımlarının olduğunu söyledi. 

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
Dinçer GÖKÇE'nin Yazısı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.