banner461

Dünyanın En Gözde Balon Uçuş Alanı: Kapadokya

Kapadokya'da doğa ile tarihin eşsiz uyumunu gökyüzünden izlemek isteyen turistlerin tercih ettiği sıcak hava balonları, ülke tanıtımına da katkı sağlıyor Geçen yıl dünyadaki "en iyi balayı güzergahı" seçilen Kapadokya, sahip olduğu doğal güzellikler ve yılda ortalama 300 gün uçuş yapılabilmesi ile balon.

banner503
Dünyanın En Gözde Balon Uçuş Alanı: Kapadokya
30 Haziran 2014 Pazartesi 12:23

banner143
banner134

 Kapadokya, sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yılda 300 gün uçuş yapılabilmesi özelliğiyle dünyada sıcak hava balonculuğunun en gözde merkezi haline geldi.

Geçen yıl bölgeye gelen çoğu yabancı turist 430 bin kişinin tercih ettiği sıcak hava balonları Kapadokya ile özdeşleşti. Yıl sonuna kadar 500 bin yolcu rakamına ulaşmayı hedefleyen balon sektörü, Kapadokya turizminin lokomotifi olmaya devam ediyor.  

Her Sabah Kapadokya semalarında rengarenk bir görsel Şölen oluşturan sıcak hava balonları Türkiye'nin tanıtımında da önemli rol üstleniyor. 180 civarında sıcak hava balonunun bulunduğu bölgede uçuşlar, hava şartlarının uygun olduğu Sabah erken saatlerde ve öğleden sonra gerçekleştiriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.