banner461
banner195

Emıtt 2014 Turizm Fuarında Kapadokya Standına Büyük İlgi

Nevşehir Kapadokya Bölgesiyle 30 Ocak -2 Şubat tarihleri arasında 18. kez kapılarını misafirlerine açacak olan EMİTT 2014 Turizm Fuarı için yerini aldı. Nevşehir'in Ürgüp Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (Emitt 2014) Ürgüp'ü ve Kapadokya kültürünü tanıtmak üzere stant açtı.

Emıtt 2014 Turizm Fuarında Kapadokya Standına Büyük İlgi
30 Ocak 2014 Perşembe 14:53

banner143
Ürgüp Emitt 2014 Uluslararası Turizm Fuarında
İlgili Galeriye Git
banner134
Fuara Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Tatar da katıldılar.

Nevşehir'in Ürgüp Belediyesi, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Ürgüp'ü ve Kapadokya kültürünü tanıtmak üzere stant açtı. Ürgüp Belediyesi Basın Tanıtım ve Halkla ilişkiler birimi tarafından fuarda ziyaretçilere Ürgüp ve Kapadokya bölgesinin tarihi ve turistik değerleri anlatılırken kabak çekirdeği, kuru üzüm ve köftür ikram edilerek tanıtım yapılıyor.
Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ilk iki gününde Tüyap da bulunan salondaki Ürgüp standını temsil ederek ziyaretçileri ağırladı. 

Fuarda ziyaretçiler peribacaları maketleri ve köftüre büyük ilgi gösterirken ziyaretçilere Ürgüp guide kitabı ve mini Ürgüp peribacaları hediye ediliyor.

Her yıl 60'ın üzerinde ülkeden katılımcıyı İstanbul'da buluşturan dünyanın en büyük beşinci turizm fuarı EMITT, Beylikdüzü'nde bulunan TÜYAP'ta 02 Şubat'a kadar devam edecek. 

ÜRGÜP EMITT FUARINDA
 

Tabiat ananın emek emek oluşturduğu, dünyada eşi benzeri olmayan Peribacaları ve onların içinde yüzyıllar boyunca yaşamış insanların ortak masalıdır Ürgüp. Tarihi boyunca Avrupalı gezginlerin keşif gezilerine konu olan ve Anadolu’nun bağrından çıkan bu masal, 12–15 Şubat 2009 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek EMITT Fuarı ile tüm dünyaya anlatılıyor.

“Bir Dünya Kenti Ürgüp” sloganıyla fuara katılacak olan yöre, sahip olduğu tüm güzellikleri EMITT 2009 için dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere cömertçe sunmaya hazırlanıyor. Bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri, Ürgüp Belediye Başkanı Kasım Uğur ve Belediye meclis üyelerinden oluşan fuar ekibi tarafından anlatılıyor. Tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak gelişen Ürgüp, EMITT 2009 Fuarı’na katılan herkesi geçmişe açılan görkemli kapısından geçirerek soluk kesen bir yolculuğa davet ediyor.

Fuarda, bölgeye özgü kaya kiliseleri, manastırlar, freskler, Anadolu Türk medeniyetlerinden izler ve görkemli Osmanlı yapıları gibi tarihi güzelliklerin yanı sıra şarap, kabak çekirdeği ve kuru üzüm gibi yöreye has eşsiz lezzetler de tanıtılıyor.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mesut gezer - 4 yıl önce
Ben hollanda da yasiyorum rotterdamda kapadokya resturant isletiyorum kendim nevsehirliyim hersene kapadokya ya en az 10 aileyi kapadokya ya gonderiyorum konusacak reklam yapacak internet den gosteriyorum hollandali gidenler menmun kaliyorlar bu fuari fecekda gordum bende orda olmak isterdim ama olmadi calisiyorum butun hemserilerime slamlar saygilar
Avatar
ürgüp'lü madur - 4 yıl önce
ürgüp mevcut belediye başkanı acaba başkan olmadan önce kaç kez turizm fuarına gitmiştir.
turizm adına bildikleri nedir.
belediyenin imkanları ile oralara gidip gezip geliyorsunuz. ürgüp'te turizm 3-5 büyük otel ve mağaza için yapılıyor. küçük esnaf kan ağlıyor.
Avatar
ürgüplü - 4 yıl önce
fahri yıldız beyyyyyy dilerim allahdan bu son emitt fuarına katılışınız olur.......
Avatar
mehmet ılıç - 4 yıl önce
adını bile yamaktan aciz olanlar yorum yapıyor ya valla ne diyelim bilmem gardaşım
Avatar
Mehmet demir - 4 yıl önce
Turizm fuarında neden turizim müdürü yok sekreter tatarmı tanıtacak nevşehiri hangi yabancı dil biliyor
Avatar
ali veli - 4 yıl önce
fahri beyi beğenmeye bilirsiniz ama şimdiye kadar kaç beled,ye başkanı bu kadar etkinli,ğe katıldı unutmayın fahri yıldız 1999 yılında öğretmnenler arasında düzenlenen cumhuriyet ve atatürk konulu komposizyon yarışması birincisi oluştu oysaki fahri yıldız ilahiyatçı diğer atatürkçü geçinen arkadaşlarda izindeydi sanırım lütfen herkezi cahil sanmayın atarkende tutarkende dengeli olun