banner461
banner195

Göreme de Turizm Kooperatif Başkalığına Durmaz 14.Kez Yeniden Seçildi

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi 2015 yılı olağan genel kurul toplantısı 03.04.2016 tarihinde saat: 11.00 de Göreme Kooperatifine ait hizmet binasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcisi Tuncer Bozkurt Ve Pınar Çimen gözetiminde toplandı.

Göreme de Turizm Kooperatif Başkalığına Durmaz 14.Kez Yeniden Seçildi
04 Nisan 2016 Pazartesi 11:49

banner143
banner134
Göreme de Turizm Kooperatif Başkalığına Durmaz 14.Kez Seçildi... Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi 2015 yılı olağan genel kurul toplantısı 03.04.2014 tarihinde saat: 11.00 de Göreme Kooperatifine ait hizmet binasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temsilcisi Tuncer Bozkurt Ve Pınar Çimen gözetiminde toplandı.

Toplantıya 168 kayıtlı ortaktan 90 ortak katıldı. Mustafa Durmaz katılan ortaklardan %99’unun oyunu alarak 22 yılda 14. kez Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi.

Mustafa Durmaz, Genel kurul toplantısında yaptığı açıklamada kooperatifin faaliyetlerini ve bundan sonraki yapacakları projeleri hakkında yaptığı açıklamasında kooperatifin Göreme de gelişen turizmle beraber meydana çıkan eksikliklerin giderilmesi için belediye ile birlikte hareket ederek Göreme'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin huzurlu ve güvenli bir şekilde mutlu ayrılmaları için ellerinden gelen her şeyi yaparak birlik beraberlik içinde yapacaklarını söyledi.

Türkiye’de turizm sektöründe tek örnek kooperatif olan, Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi 30 yıldır Göreme ve Kapadokya Turizminin gelişmesinde ayrıca; Yöresel el sanatlarının geliştirilmesi, bölgenin tanıtımında Kültür Turizm Bakanlığından sonra en çok tanıtım yapan kuruluş olarak sosyo-kültürel faaliyetler ile Göreme de inşa etmiş olduğu Türk Hamamı, Sanat Galerisi gibi doğa, çevre ve kültürün korunmasında, eğitime yaptığı maddi manevi katkılarda bulunmaktadır. Kooperatifimizin 30 yıldır hizmet verdiği Göreme Açık hava müzesi girişinde, düzenli olarak yabancı misafirlerine Ülkenin dört bir yanından gelen öğrenci gruplarına kar amacı gütmeden ihtiyaçları olan su, posta pulu ve ayrıca memleketlerine götürecekleri bütçelerine uygun fiyatlarla yöresel hediyeleri Kooperatifin amacına uygun ve tanıtım için binlerce kartpostal, poster gibi ürünlerde ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

FİB Haber Merkezi olarak İstikrarın ve Kapadokya tanıtımının gönüllü elçisi Göreme ve Kapadokya sevdalısı Kooparatif Başkanlığına 14.kez tekrar seçilen Sayın Mustafa Durmaz'ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.  

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.