banner461
banner195

Grup Turizmi Kapadokya’da Gelişiyor

Kapadokya’da yatak sayısının 20 bine yaklaştığını söyleyen KAPTİD Genel Sekreteri Nazif Demir, büyük gruplar halinde gelen turistlerin, yıldızlı otellerde kaldıklarını, küçük gruplar halinde gelenlerin ise tercihlerini genellikle mağara ev, mağara pansiyon ve otellerden yana kullandıklarını kaydetti.

Grup Turizmi Kapadokya’da Gelişiyor
03 Ağustos 2013 Cumartesi 12:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya’da yatak sayısının 20 bine yaklaştığını söyleyen KAPTİD Genel Sekreteri Nazif Demir, büyük gruplar halinde gelen turistlerin, yıldızlı otellerde kaldıklarını, küçük gruplar halinde gelenlerin ise tercihlerini genellikle mağara ev, mağara pansiyon ve otellerden yana kullandıklarını kaydetti.

Demir, “Mağara tipi otel ve pansiyonlara yerli turistlerden ziyade yabancılar yoğun ilgi gösteriyor. Yabancı ilgisinin giderek artması, turizmcileri son zamanlarda bu tür konaklama tesisi yatırımlarına yönlendirdi. Göreme’de, Ürgüp’te, Uçhisar ve Ortahisar’da kimileri peribacalarında pansiyon yapar. Kimileri geçmişte erzak deposu, samanlık ya da ahır olarak kullanılmış kayadan oyma mağara evleri birleştirerek butik otele dönüştürdü. Turistler bu mekanları otantik ve heyecan verici buluyor. Turistler mağara tipi butik otel ve pansiyonların yanı sıra, Göreme’de Ürgüp’te, Uçhisar ve Avanos’ta, restore edilerek otel ve pansiyona dönüştürülen, kemerli eski evlere de büyük ilgi gösteriyor” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.