banner461
banner195

“Hedef Turizmde Kapadokya’yı Dünya Markası Yapmak”

07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Merkeze bağlı Göreme ve Uçhisar Beldelerini ziyaret etti.

“Hedef Turizmde Kapadokya’yı Dünya Markası Yapmak”
27 Nisan 2015 Pazartesi 17:25

banner143
AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayları; “Hedef Turizmde Kapadokya’yı Dünya Markası Yapmak”
İlgili Galeriye Git
banner134
 AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayları; “Hedef Turizmde Kapadokya’yı Dünya Markası Yapmak”

07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi, çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir Merkeze bağlı Göreme ve Uçhisar Beldelerini ziyaret etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, bugün Nevşehir Merkeze bağlı turizm beldelerinden Göreme ve Uçhisar’da halkla ve turizm esnafları ile bir araya geldi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil,  AK Parti İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik kolları ve kalabalık bir Parti topluluğu ile Göreme ve Uçhisar’da halkla buluşan AK Parti Milletvekili adayları Açıkgöz, Göktürk ve Gizligider, esnafların ve vatandaşların kendilerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

Beldelerde, kalabalık bir vatandaş grubu tarafından karşılanan AK Parti Milletvekili adayları Açıkgöz, Göktürk ve Gizligider ile Partililer, ilk olarak Partilerinin Belde teşkilatlarını ziyaret etti.

“KAPADOKYA DÜNYANIN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK”

AK Parti Nevşehir Milletvekili Adayı Mustafa Açıkgöz, Göreme’de ve Uçhisar’da Ak Parti’ye gösterilen desteğin büyük olduğunu vurgulayarak, “Ülkemizin en önemli tarih, doğa ve kültür turizm merkezlerinden Göreme ve Uçhisar beldelerimizde bulunan müze ve ören yerlerimiz birer cazibe merkezi haline gelecektir. Beldelerimiz yapılacak yatırımlarla Dünyanın uğrak yeri konumuna gelerek, gelişimini devam ettirecektir. Bölgedeki turizm değerlerinin etkin tanıtımı noktasında Merkezi Hükümet ve Yerel Yönetimlerle aktif çalışmalar yürütülmektedir.  Turizmin gözbebeği bu iki Beldemiz dünya turistlerinin uğrak mekanı olacaktır” şeklinde konuştu.

“YAPILACAK PROJERLERLE VE SICAK ASFALTLARLA TURİZMDE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRACAĞIZ”

Kapadokya’nın Dünya turizmi açısından çok farklı bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Ak Parti Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Göktürk ise, Uçhisar, Göreme ve Avanos arasında ki turizm yollarına sıcak asfaltlama yapılacağına dikkat çekti.

Ak Parti Milletvekili ve Milletvekili adayı Murat Göktürk, yapılacak çalışmalarla Kapadokya’nın turizm potansiyelini iki katına çıkarmayı hedeflediklerini ifade ederek; “Dünyanın gözde turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgemizde Göreme ve Uçhisar şüphesiz ki turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden birisidir. Bu açından Uçhisar, Göreme ve Avanos arasındaki turizm yollarının sıcak asfaltlama işine başlıyoruz. Turistlerimiz yapılacak olan sıcak asfaltlarla turizm cenneti olan bölgelerimize daha rahat ulaşım sağlayabilecekler. Bu tür hizmetlerle bölgemizin turizm potansiyelini iki katına çıkaracağız” diye konuştu.

“HIZLI TREN İLE KAPADOKYA TURİZMİ ÇAĞ ATLAYACAK”

Ak Parti Milletvekili ve Milletvekili adayı Ebubekir Gizligider ise, Kapadokya Bölgesi’ne yapılan ve devam eden projelerle, turizmde çağ atlatacaklarını ifade ederek, hızlı tren ile birlikte Kapadokya’da turizmin çehresinin değişeceğini söyledi.

Nevşehir-Antalya uçak seferlerinin karşılıklı olarak başladığına da dikkat çeken Gizligider; “Ayrıca Nevşehir-İstanbul seferlerimizde haftada üç güne çıkarılmıştır. Yine Bölgemizin turizmine çok farklı bir çehre kazandıracak olan hızlı tren projesinde geçiş hattı etüt çalışmaları yapılarak 2035 hedefleri arasına alınmışken, hayati önem arz eden bir proje Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun açıklamış olduğu planlamanın çalışmaları başlanılmıştır. Biz bölgemizi ve ihtiyaçlarını çok iyi biliyor ona göre hizmet üretiyoruz. Halkımızın hiç şüphesi olmasın bizler her zaman onlarla birlikteyiz, dünya turistlerini ağırlayan Kapadokya’mızı üreteceğimiz projelerle her zaman daha ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Göreme ve Uçhisar’da bulunan ören yerlerindeki esnaflarla ve vatandaşlarla kısa süreli sohbetler yapan de AK Parti Milletvekili adaylarına, özellikle turistler yoğun ilgi gösterdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
çöpçü - 3 yıl önce
gizligider olduğu için oyumuz mhp
Avatar
Furkan Güneş - 3 yıl önce
deve yakışmış
Avatar
ak ak - 3 yıl önce
ebubekir bey için 3-0 olmalı
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Develere özgürlükkkkk.senelerdir turist taşıyom Yoruldum artık.ne zaman emekli olabilirim!
Avatar
dünya markası - 3 yıl önce
dünya markası nevşehir i ilk kim kullandı beyler sizin özgün projeleriniz yok mu, daha çok fırın ekmek yimelisiniz
Avatar
15-kişi - 3 yıl önce
anca laf secim varya anca böyle derler işleri bu
Avatar
maşallah - 3 yıl önce
maşallah vatandaşla görüşmek bitmiş turislerden desdek istiyolar maşallah nazar demesinler inşallah
Avatar
seyirci - 3 yıl önce
artık develerden oy istiyorlar