banner461

İspanya Kralı VI. Felipe Kapadokya standını ziyaret etti

İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçesi Letizia, Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’nda Kapadokya standını ziyaret etti.

banner503
İspanya Kralı VI. Felipe Kapadokya standını ziyaret etti
18 Ocak 2017 Çarşamba 22:24

banner143
banner134
Nevşehir'in tanıtım faaliyetleri kapsamında farklı Turizm sektör temsilcilerinin farklı tanıtım yolları kullanması yerine hep birlikte hareket ederek ortaya daha etkin bir tanıtım gücü oluşturmak Nevşehir'in tanıtımı açısından daha faydalı olacağı düşüncesi ile Nevşehir Valiliği öncülüğünde; KAPHİB, Ahiler Kalkınma Ajansı, Ürgüp, Göreme, Uçhisar Belediyeleri, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası, THY Nevşehir Satış Müdürlüğü , KAPTİD, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası, Kapadokya TURSAB ve Turizm İl müdürlüğü Kısacası bütün kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve turizm sektör temsilcilerince ortak hareket ederek yurt içi ve yurt dışı tanıtımında örnek bir çalışmaya imza atarak 2017 yılında 16 adet yurt dışı fuara katılma kararı aldı.

Alınan karar doğrultusunda ilk birlikte etkin katılım ile Kapadokya Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’na katılım gerçekleştirdi.


İlimiz Nevşehir içerisinde oluşturulan, fuarlara ortak katılım ve ortak tanıtım kararları kapsamında; Kapadokya Bögesi İspanya'nın başkenti Madrid’te başlayan FITUR Fuarı’nda tanıtılıyor.

Bu sene 37.si düzenlenen ve Türkiye’nin her sene turizm camiasının büyük önem verdiği fuara, Turizm Bakanlığı’na ait alanda Kapadokya olarak stand açıldı. Hem İspanya turizm sektörünün hem de dünyanın pek çok yerinden turizmcilerin katılım gerçekleştirdiği fuarda Kapadokya Bölgesine ait tanıtıcı bilgiler dağıtılacak.

18-22 ocak 2017 tarihlerinde İspanya'nın başkenti Madrid'te düzenlenen FITUR Turizm Fuarı’nda Kapadokya standının sürpriz bir konuğu vardı. İspanya Kralı VI. Felipe ve eşi Kraliçe Letizia, Madrit’te başlayan ve global düzeyde turizm sektörünün en önemli fuarlarından bir kabul edilen FITUR Fuarı’nda Kapadokya standını ziyaret etti. Kral ve Kraliçe, yaklaşık 10 dakika standda sohbet etti. İspanya Kralı'nın Fuar ziyaretini kalabalık bir basın grubu takip etti.

İspanya'nın Madrid kentinde düzenlenen FITUR TURİZM FUARI bölgemizi temsilen Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Habil Uluer ve profesyonel rehber Mehmet Aydın temsil ediyor.

Turizm Bakan Yardımcısı Doçent Dr. Hüseyin Yayman ve Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon'da fuarda Kapadokya standını ziyaret ederek bilgiler aldılar.

Fuar'a KApadokya Bölgesini temsilen katılan Habil Uluer İspanya'dan yaptığı açıklamasında; "Madrid'te düzenlenen bu fuarla bir taraftan Türkiye'nin Kapadokya bütünlüğünde tanıtılması hedeflenirken öte taraftanda ülkemize karşı Batı'nın olumsuz algılarının ortadan kaldırılması ile Türkiye'nin güvenilir bir ülke olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda Uluslararası FITUR TURİZM FUARI büyük önem taşıyor" dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.