banner461
banner195

İsteyene Belgeleri Verebiliriz

Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde tarihi Karamanoğlu Camiinin minaresinin yıkılması konusunda yapılan eleştirileri cevaplayan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, konuyla ilgili belediyenin yaptığı çalışmaları ve Vakıflar Bölge Müdürlüğünün 6 yıllık süreçteki çalışmalarını içeren belgeleri isteyen kişilere sunabileceklerini söyledi.

İsteyene Belgeleri Verebiliriz
17 Mayıs 2014 Cumartesi 16:14

banner143
banner134

 İsteyene Belgeleri Verebiliriz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Uçhisar beldesinde tarihi Karamanoğlu Camiinin minaresinin yıkılması konusunda yapılan eleştirileri cevaplayan Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, konuyla ilgili belediyenin yaptığı çalışmaları ve Vakıflar Bölge Müdürlüğünün 6 yıllık süreçteki çalışmalarını içeren belgeleri isteyen kişilere sunabileceklerini söyledi.

Cami minaresinin Uçhisar Belediyesinin gayreti ile yıkılmadığına işaret eden Başkan Ali Karaaslan, “Ulusal basında da konu edilen camiimizin minaresi belediyemizin gayreti ile yıkılmadı. Camimizin onarımı için 2008 Yılında proje üretilmiş. 6 Yıllık bir süreç geçmiş. Bizden önceki belediye başkanlarımızda bu süreçte görev almış. Bu proje Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu kararıyla yapılan bir proje. Vakfılar Genel Müdürlüğümüzün ve dolayısıyla Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze ait bir cami. Dutlu cami olarak bildiğimiz camimiz Vakıflar Bölge Müdürlüğünün envanterinde Karamanoğlu Camii olarak biliniyor. Araştırmalara göre 1800’lü yıllarda yapılmış ve 200 yılı geçen bir tarihe sahip. Camimizin restorasyonu için proje hazırlanmış. Minarenin kaldırılması ve yeni ezanlık yapımı için karar alınmış. Alnı secdeye varan bir belediye başkanı olarak bu tarihi camiimizin yeniden onarılarak daha güzel bir şekilde hizmetini sürdürmesini bizlerde isteriz. Şu ana kadar bu camiimizle ilgili yapılan tüm girişimleri içeren resmi belgeleri isteyen kim olursa Uçhisar Belediyesi olarak sunmaya hazırız” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 4 yıl önce
başkan bu çırpınma niye?
Avatar
uçhisarlı gec - 4 yıl önce
araştırmalara göre 1800lü yıllarda yapılmış ve 200 yılı geçen bir tarihe sahip. camimizin hani 20 30 hadi 40 olsun yapımı yeniydi başkan sen o mahallenin cocudun
Avatar
Akgençlik - 4 yıl önce
sayın alibey evet neden çok çırpınıp da enerji harcıyorsun çırpınmaya ya boş verr. 5 yılda böyle geçer ve biter sen bunun bilincinde ol yeterr. nedense belediye başkanları 5 yıl bitmez ve hepde bitmeyeceklerine inanırlar. bak alibey minaremiz yıkılmayacaktı hengi minete depreme dayanıklı ve ucasarda hangi ev depreme dayanıklı yav boşver bu hikayelere pek dalma.deprem olura allah vermesin hiç bir şey kalmazda deprem bir dutlu camiyimi yıkar deprem bir burannmı minaresini yıkar yapmayın allah aşkına yenilgiyi kabul edin lütfen. çıpınma batıyorsun ayıptır rabbim büyük herşeyi görüür bilir ve gözetir allah herşeye kadirdir unutmayın unutmayın
Avatar
uchısara - 4 yıl önce
ah osman süslü ah
Avatar
ali - 4 yıl önce
çamurun içinde çırpınıp duran çamuru etrafındakilere sıçratır. zaten çamurun içindeydiniz.
Avatar
muhalif - 4 yıl önce
başkan şikayet edip oturacağına kasabayı sinek götürüyor. ilaçlama yapabilir. başı boş köpekleri toplayabilir. yapılacak çok iş var. bunlar için fazla para gerekmez.