banner461
banner195

Japon Yatırımcının Kapadokya İlgisi Sürüyor

Türkiye'ye gelen Japonlar şimdi de turizme yatırım yapıyor. Ülkenin en büyük turizm şirketlerinden biri olan Okura, Türkiye'ye ilk adımı ise Japon turistlerin en fazla ilgi gösterdiği Kapadokya'dan atma kararı aldı.

 Japon Yatırımcının Kapadokya İlgisi Sürüyor
25 Temmuz 2015 Cumartesi 16:01

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye'ye gelen Japonlar şimdi de turizme yatırım yapıyor. Ülkenin en büyük turizm şirketlerinden biri olan Okura, Türkiye'ye ilk adımı ise Japon turistlerin en fazla ilgi gösterdiği Kapadokya'dan atma kararı aldı.

Japon zinciri, otelini 2017'de açmayı planlıyor. Hotel Okura Yönetim Kurulu Başkanı Ogita, "Türkiye'ye bir ortaklık yaparak girme kararı aldık. Küresel büyümede Türkiye'yi kilit bir ülke olarak görüyoruz. Dünya turizm liginde 6'ncı olan ülkede ilk olarak Ungun Holding ile işbirliği yapacağız" dedi.

Kapadokya'daki otel hakkında bilgi veren Ogita, "Ultra lüks standartlarda olacak ve 130 odasıyla çalışacak" diye konuştu. Ogita ayrıca İstanbul ve Ankara'da da otel açacaklarını dile getirdi. 1962'de kurulan Japon şirket, Okura'nın yanı sıra Nikko ve JAL City markalarıyla da turizmde faaliyet gösteriyor. Japonya'da 47 oteli bulunan firmanın, yurtdışında ise Çin'den Hollanda'ya farklı ülkelerde 25 oteli var. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.