banner461
banner195

Kameralar Haziran Ayında Devreye Girecek

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de turizme açık bulundurulan Vadilerde güvenliğin sağlanması ve üzücü olayların yaşanmaması adına girişimler sürüyor.

 Kameralar Haziran Ayında Devreye Girecek
27 Mayıs 2014 Salı 16:41

banner143
banner134

 Kameralar Haziran Ayında Devreye Girecek

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de turizme açık bulundurulan Vadilerde güvenliğin sağlanması ve üzücü olayların yaşanmaması adına girişimler sürüyor.

Bölgenin son yıllarda büyük ilgi çeken ve yerli turistlerin Kapadokya Bölgesi keşfinde özellikle gezip görmeyi tercih ettikleri Vadilerde yaşanması muhtemel olayların önüne geçilmesi ve caydırıcı bir önlem olabilmesi adına geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ihalenin ardından Haziran ayı sonuna kadar 6 vadide kameralı takip sistemi oluşturulacak.

Edinilen bilgiye göre; Kapadokya bölgesinin en çok ilgi gören ve yerli-yabancı turistlerin en fazla gezip görmeyi tercih ettikleri Açıksaray, Meskendir, Zemi, Güvercinlik, Çat ve Bağlıdere vadilerine kamera sistemleri kurulacak.

Geçtiğimiz ay başlayan çalışmaların tamamlanması ve kamera sisteminin devreye girmesiyle birlikte söz konusu vadiler günün 24 saati izlenebilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.