banner461
banner195

Kapadokya 8 Fuarda Boy Gösterdi

Doğal Yeryüzü oluşumu Peribacaları, yer altı şehirleri, Kilise ve Manastırları, ören yerleri ile ünlü Kapadokya Bölgesinin merkezi Nevşehir bu yıl 8 değişik yabancı ülke fuarında boy gösterdi.

 Kapadokya 8 Fuarda Boy Gösterdi
03 Mayıs 2014 Cumartesi 12:10

banner143
banner134

 Kapadokya 8 Fuarda Boy Gösterdi

NEVŞEHİR(MHA) Doğal Yeryüzü oluşumu Peribacaları, yer altı şehirleri, Kilise ve Manastırları, ören yerleri ile ünlü Kapadokya Bölgesinin merkezi Nevşehir bu yıl 8 değişik yabancı ülke fuarında boy gösterdi.

Bölgeye gelen yabancı turist portföyünü artırmak isteyen Kapadokya Bölgesi Turizmcilerinin katkıları ile KAPTİD ve KAPHİB tarafından yapılan Nevşehir Valiliği tarafından da desteklenen tanıtım çalışmalarında yeni sezon öncesinde Brezilya başta olmak üzere 8 ülkede düzenlenen turizm fuarlarına katılım sağlandı.

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, yurt dışı fuarlarına katılımın bölgenin turistik değerlerinin tanıtımı açısından çok büyük fayda sağladığını belirtirken, bölge turizmcileri olarak bu fuarlara katılımı önemsediklerini dile getirdi.

15 Nisan 2014 Tarihinde açılan yeni turizm sezonu öncesinde 2013 Eylül ayından itibaren Kapadokya bölgesinin turistik değerlerinin sırasıyla Brezilya, Japonya, İtalya, İspanya, Almanya, Amerika ve İngiltere fuarlarında görücüye çıkarıldığını söyleyen Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir, “Yabancı fuarlarda bölgemizi tanıtmak bölgeye daha fazla yabancı turist çekebilmek için büyük önem taşıyor. Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği olarak bu fuarlara bölgemiz adına katılmayı önemsiyoruz. KAPHİB ve Nevşehir Valiliğimizin de destekleriyle katıldığımız fuarlarda bu sezonda bölgeye yoğun bir ilgi gördük. Umarız bu ilgi ve alaka turizm sezonu içerisinde kendisini gösterir” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.