banner461
banner195

Kapadokya Bayramda Doldu, Turizmcilerin Yüzü Güldü

Kapadokya, Ramazan bayramına yüzde 65 doluluk oranıyla girince, Bayramda, turizmcilerin yüzü güldü

Kapadokya Bayramda Doldu, Turizmcilerin Yüzü Güldü
06 Temmuz 2016 Çarşamba 19:07

banner143
banner134
Türkiye’nin en önemli turizm kültür, inanç, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya’da ki turistik tesisler Ramazan Bayramı'na yüzde 65'lik doluluk oranıyla girdi.

2016 yılı boyunca yaklaşık yüzde 25 dolulukla çalışan turistik tesislere 9 günlük Ramazan Bayramı tatili adeta kurtarıcı gibi geldi.

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı nedeniyle ortalamada yüzde 65 doluluk oranına ulaşan bölgedeki turistik tesislerin rahat bir nefes alma imkanı yakaladığını söyledi. 9 günlük uzun tatillerin Kapadokya gibi kültür, inanç ve doğa turizmi merkezlerinin lehine olmadığını, bu tür zamanlarda insanların tatil hesaplarını daha çok sahil bölgelerine göre yaptığına değinen Dinler, “Genelde bu tür uzun tatillerde insanlarımız sahil bölgelerini tercih ediyor. Ortalama doluluk oranlarımız yüzde 25-30 civarındayken, bayramla beraber bir hareketlenme oldu. Yerli turistlerin katkısıyla yaklaşık yüzde 65 civarında bir doluluk oldu. Temmuz ayında ve uzun tatil programının bulunduğu bir ortamda yüzde 65 doluluğu yakalamak bizim için de ayrıca bir moral oldu.” dedi.

Bölgede bu yıl için Avrupalı turist beklemediklerini belirten Dinler, 2017 yılı içinse özellikle Avrupalı turistlerden umutlu olduklarını ifade etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.