banner461
banner195

Kapadokya Çok Önemli Turizmcisini Kaybetti

Kapadokya’nın ilk özel belgeli tesisini Göreme’de hizmete açan Abbas Ataman hayatını kaybetti.

Kapadokya Çok Önemli Turizmcisini Kaybetti
29 Ocak 2015 Perşembe 00:17

banner143
banner134
 Kapadokya’nın ilk özel belgeli tesisini Göreme’de hizmete açan Abbas Ataman hayatını kaybetti.
Turizm Acentası sahibi, otel işletmecisi ve altı dilde profesyonel turist rehberi Abbas Ataman’ın hayatını kaybetmesi Kapadokya turizmcilerini derinden üzdü. Kapadokya’nın ilk özel belgeli tesisini, turist rehberi eşi Şermin Ataman ile birlikte 1986 yılında Göreme’de hizmete açan Abbas Ataman, Kapadokya turizmcilerinin sevilen simalarından başında geliyordu. Abbas Ataman, vasiyeti üzerine 30 Ocak 2015 Cuma günü öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Manisa’nın Gördes ilçesine bağlı Kıran köyünde ki aile kabristanlığına defnedileceği öğrenildi.
 
Abbas Ataman'nın vefatını öğrenen arkadaşları ise sosyal paylaşım sayfasından duygularını paylaştılar. İşte o mesajlar;
 
 
Havva Mutlu-‎Abbas Ataman
Sözün bittiği yer... o benim için çok değerli bir dost olduğu kadar, bir yol göstericiydi. Hayatımın bir yarısına o yön vermişti. . Sevgi dolu yüreği artık atmayacak ama sıcak gülümsemesi hep anılarımızda yaşayacak. Sevgili Şermin'e, ve ailesine baş sağlığı diliyorum.
 
 
Yaman Kurtoglu
 
Abbas Ataman , ağabeyimiz, meslektaşımız vefat etmiş. ÇARO 'nun geçen yılki Çanakkale eğitiminde beraberdik en son. Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun. Çok üzüldüm. Sevilen, sayılan, değerli bir büyüğümüzdü
 
 
 
Funda Gökgöl‎Abbas Ataman
 
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır versin frown ifade simgesi

 
Murat Ozguc‎Abbas Ataman
    
Sevgili Abbas ağabey'in zamansız kaybını üzüntüyle öğrendik şok olduk. Pozitif, bilgi denizi, sevecen, kalender bir turizm duayeni, Skal Kapadokya'nın kurucu başkanı, iyi bir fotografçı ve tutkunu, hep gülümseyebilen bir insan.... Allah rahmet eylesin sevgili eşi arkadaşımız Şermin'e Efe ve Ege'ye sabır versin. Mekanın cennet olsun sevgili başkan.

 
 
Aslan Özcan
 
Birçoğumuzun Rehber Hocası Duayen isim sevgili Abbas Ağabeyimizi kaybettik. Allah rahmet eylesin   — Mustafa Uysun ve Abbas Ataman ile birlikte.
 
 
Ayhan Balci‎Abbas Ataman
Abbas Ataman abimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin. Başımız sağolsun.


Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.