banner461
banner195

Kapadokya'da 100'e yakın otel satışa çıkarıldı

Kapadokya'da turizm kan ağlıyor diyen Ürgüp Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bekir Demir yaptığı yazılı basın açıklamasında KAPTİD Başkanı Yakup Dinler'e destek verdi...

Kapadokya'da 100'e yakın otel satışa çıkarıldı
20 Haziran 2016 Pazartesi 15:48

banner143
banner134
 Ürgüp Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bekir Demir ; "Turizm sektöründe yaşanan durgunluk, Türkiye'nin turizmde parlayan yıldızı Kapadokya’ya da yansıdı. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçinin yanısıra pek çok ünlü ismin akın ettiği, Nevşehir Kapadokya da, 100’e yakın butik otel satışa çıkarıldı"

-Ürgüp Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı Basın Bildirgesi-

Ürgüp halkı ve bölge yerel basınının dikkatine


         Değerli Ürgüplü hemşehrilerimiz; hepimizin bildiği üzere turizm bölge halkımız için vazgeçilmez can damarlarından biridir.  Yine hepiniz takdir edersiniz ki; çok üzülerek belirtiyoruz fakat, bu can damarı özellikle içinde bulunduğumuz turizm sezonunda belli başlı nedenlerden dolayı kesilmiştir. Bölge esnafı, geçim kaynağını turizme bağlayan insanımız çok zor günler geçirmektedir. Tüm Türkiye'yi etkileyen ve ne yazık ki bölgemizi de vuran çeşitli sorunlar sebebiyle bölgemizde yaklaşık 100 kadar otel satışa çıkarılmış, turizm temelli çoğu işletme ise bu olumsuz dalgalanma münasebetiyle iş yapamaz duruma gelmiştir.
 
         Son günlerde bölgenin ileri gelen ve deneyimli turizmcilerinden olan ve aynı zamanda KAPTİD Başkanı Sayın Yakup Dinler Beyefendinin bölge turizmindeki sorunlara dair tespitlerinin çoğuna katılmamak ve desteklememek elde değil. Kendisinin de belirttiği üzere Kapadokya gerçekten de kan ağlıyor. Kendisinin bu iyi niyetli yaklaşımını ve soruna dair öncülüğünü desteklediğimizi açık yüreklilikle bildirmek isteriz. Ülke ve bölge olarak geçtiğimiz bu zor günlerde, kötü gidişatın nedenleriyle birlikte çeşitli çözümler de üretilmeli ve bunlar sadece sözde kalmamalı, icraata dökülmeli diye düşünüyoruz. Ürgüp CHP örgütü olarak elimizden geldiğince sorunun çözümünde yardımcı olma noktasında konuya dair düşüncelerimiz şu şekildedir:
 
         Ürgüp daha önce de Türkiye'de yaşanan çeşitli ekonomik krizlerin yansımasını görmüş ve bu tip krizlere alışık bir turizm diyarıdır. Örneğin; 2000'li yılların başlarında yaşanılan ekonomik açmazlarda, dönemin belediyesi tarafından el birliğiyle yapılan çalışmalar bu krizlerin yansımalarını asgariye indirmiştir. Ürgüp'ün bir dünya kenti olmasında; turizm anlamında bölgede öncü ilçe olmasında en önemli etkenlerden biri geçmişte görev yapan belediye başkanlarının yürüttüğü çalışmalardır. Ürgüp'ün kültürel mirasının ön plana çıkmasında, bölgede turizm adına yapılan çalışmaların ve tanıtımların şekillenmesinde Ürgüp için "Altın Çağ" olarak değerlendirebileceğimiz bu dönemin yansımaları da zaten o günden bugüne kadar bir çok Ürgüplü'nün ekmek kapısı olmuştur. Yine benzer şekilde yaşanılan kriz ortamının önüne geçmek adına, Ürgüp Belediyesi öncülüğünde; turizm derneklerinin, bölge esnafının, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların ve ilçe parti yönetimlerinin bir araya gelerek bir "çözüm masası" kurmalarını ve turizmdeki eski canlılığın bölgede yeniden egemen olması adına bu konuların konuşulmasını bütün iyi niyetimizle öneriyoruz ve bu önerinin dikkate alınarak değerlendirileceğini düşünüyoruz. Çünkü Ürgüp hepimizin ve Ürgüp’ün menfaati farklı illerle yapılan Kapadokya neresidir tren güzergahı nereden geçmelidir gibi siyasi polemiklerden çok daha önemlidir. Kalp kırmadan, yersiz eleştiriye mahal vermeden, karşılıklı suçlamalara yeltenmeden sadece  "bölgede turizmin nasıl canlanacağı noktasında çözüm arayışlarının konuşulacağı bu dayanışma ortamının oluşması hepimiz için faydalı bir adım olacaktır.
 
Saygılarımızla bölge kamuoyuna duyurulur.
 
Bekir Demir - Ürgüp Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Emrah kök - 2 yıl önce
Kendi sonunu hazırlayan kahramanlar, eskiden ahır olan binanızı 500 euro ya gecelik satarsanız daha çok müşteri beklersiniz, çok yakında odalarınızı tekrar ahır olarak kullanabilirsiniz, saygılar