banner461
banner195

Kapadokya da 20 Bine Yakın Turist Müzekartı Tercih Etti

Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’deki tarihi ören yerlerini ziyaret edenler arasında Müze Kart uygulamasına ilgi her geçen ay daha da artıyor.

Kapadokya da 20 Bine Yakın Turist Müzekartı Tercih Etti
01 Mart 2014 Cumartesi 16:22

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’deki tarihi ören yerlerini ziyaret edenler arasında Müze Kart uygulamasına ilgi her geçen ay daha da artıyor.

İlimizin ören yerleri olan Nevşehir Müzesi, Ürgüp Müzesi, Hacıbektaş-ı Veli Müzesi, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafik Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yer altı Şehri, Derinkuyu Yer altı Şehri, Çavuşin Kilisesi, Zelve Ören yeri, Açık Saray Harabeleri, St. Jean Kilisesi, Mazı Yer altı Şehri, Tatlarin Yer altı Şehri, Karanlık Kilise, El Nazar Kilisesi ile Mustafapaşa ören yeri gişelerine 2014 yılının ilk iki ayında 20 bine yakın yerli turistin müze kart ücreti ödediği bildirildi.

2013 Yılında her geçen ay artan müze karta ilginin 2014 yılında da artış göstermesi bekleniyor. Bu arada yıl geneline bakıldığında Müze Kartla bölgenin tarihi ve turistik merkezlerini gezen turist sayısının bu yıl 300 bini rahatlıkla geçeceği ifade ediliyor.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.