banner461

Kapadokya'da 8 kaçak tura cezai işlem uygulandı

Nevşehir Rehberler odası, Nevşehir il kültür ve turizm müdürlüğü, Tureb ve Kapadokya Btk işbirliği ve katılımıyla denetimler yoğun şekilde devam ediyor.

Kapadokya'da 8 kaçak tura cezai işlem uygulandı
16 Nisan 2019 Salı 11:12

banner143
banner134

Kapadokya'da kaçak acenta, tur ve kaçak rehberlere kaçak rehber timi göz açtırmıyor... 

Kapadokya'da son iki gün içerisinde yapılan denetimlerde toplamda 29 Kişiye cazai işlem uygulandı...

Kapadokya bölgesinde yapılan denetimlerde 8 kaçak tur, 7 rehbersiz tur, 10 Eksiksiz belge bulundurmak, 3 Kaçak Rehberlik ve 1 Sözleşmesiz Rehberlik yapmak faaliyetin'den cezai işlem uygulandı.

Konu hakkında yapılan denetimlerle ilgili olarak açıklamada bulunan Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Yunis Ünal; "Nevşehir  Rehberler Odası, Nevşehir İl Kültür ve Turizm müdürlügü, TUREB ve Kapadokya TURSAB Btk katılımıyla son iki günde (12-13 Nisan 2019) Nevşehirde gerçekleştirilen denetimlerde 8 kaçak tur, 7 Rehbersiz tur, 10 Eksiksiz belge bulundurmak, 3 Kaçak Rehberlik ve 1 Sözleşmesiz Rehberlik yapmak faaliyetin'den cezai işlem uygulanmıştır.
Denetimler Yasal ve Güvenli bir turizm faaliyetleri için Yetki çevremizde olan her yerde etkili ve yoğun bir şekilde devam etmektedir. TÜRSAB Kapadokya BYK olarak kaçak turlara yönelik denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.’’dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.